Erasmusplus SAAIC IUVENTA

    AKTUALITY


09. 04. 2018
    Nezaradené
Inštruktážny seminár – príprava žiadosti  pre Chartu v odbornom vzdelávaní a príprave sa uskutoční dňa 12.4.2018 v Bratislave.
 
06. 04. 2018
    Nezaradené
Rozvíjaj svoje digitálne zručnosti na pracovnej stáži v zahraničí! 

Digital Opportunity Traineeships je nová iniciatíva Európskej komisie zameraná na rozvoj digitálnych zručností, ktoré sú potrebné nielen v sektore IKT, ale naprieč všetkých sektorov.

  Cieľom iniciatívy je podporiť mobilitu študentov, absolventov akýchkoľvek odborov, ktorí budú mať možnosť rozvinúť a v praxi si upevniť digitálne zručnosti, ktoré sú žiadané na trhu práce. Prostredníctvom iniciatívy „Digital Opportunity Traineeships“ bude mať možnosť 6000 univerzitných študentov a súčasných absolventov získať pracovné skúsenosti v danej oblasti v rokoch 2018 – 2020. Viac info.
 
16. 03. 2018
    Nezaradené
Virtuálna výmena v rámci programu Erasmus+   Európska komisia spustila projekt virtuálnej výmeny, vďaka ktorej sa podarí prepojiť väčší počet študentov a mladých ľudí z európskych krajín a krajín južného susedstva EÚ. Elektronická verzia programu Erasmus+ chce v priebehu nasledujúcich dvoch rokov pomocou digitálnych vzdelávacích nástrojov podporiť medzikultúrny dialóg a zlepšiť zručnosti minimálne 25 000 mladých ľudí. Viac informácií sa dozviete na domovskej stránke.
 
21. 02. 2018
    Nezaradené
Nenechajte si ujsť dôležitý webinár týkajúci sa digitálnych noviniek programu Erasmus+ v oblasti vysokoškolkého vzdelávania, ktoré uľahčia administráciu programu - Erasmus+ Mobile App, New Erasmus+ Dashboard, Online Learning Agreement a Erasmus Without Paper 2.0. Cieľom webinára je informovať vysokoškolské inštitúcie o týchto novinkách, ako aj vyvolať záujem vyskúšať si ich. Webinár sa uskutoční 28. februára od 14:00 do 16:00 hod. Link na webinár.
 
01. 02. 2018
    Nezaradené
Výsledky súťaže o 3 najzaujímavejšie podujatia venované Európskemu týždňu odborných zručností 2017. Výsledky súťaže [SK, pdf, 322 KB]
 
17. 01. 2018
    Nezaradené
Európska komisia zahájila sériu verejných konzultácií o prioritách EÚ, ktoré by sa mali odzrkadliť v budúcom rozpočte po roku 2020, ktorý je známy ako viacročný finančný rámec. Konzultácie zahrňujú aj prioritu “EU funds in the area of values and mobility“ (Fondy EÚ v oblasti hodnôt a mobilít), ktorá obsahuje otázky týkajúce sa budúcnosti a výziev programu Erasmus+.  
Tieto konzultácie nadväzujú na uverejnenie diskusného dokumentu Komisie o budúcnosti financií EÚ z 28. júna 2017 a Bielu knihu o budúcnosti Európy  z 1. marca 2017, v ktorých sa apeluje na občanov, aby sa zapojili do diskusie o kľúčových rozhodnutiach, ktoré majú vplyv na našu spoločnú budúcnosť.
Staňte sa aj vy súčasťou tohto procesu!  Viac info.
 
13. 12. 2017
    Nezaradené
Erasmus+ zažíva ďalší rekordný rok. Viac informácií nájdete v tlačovej správe.
 
 
 

21dní

Žiadosť o akreditáciu – Charta OVP
17. máj 2018 12:00.
BULLETIN ERASMUS+
Prezentácie

V tejto časti nájdete prezentácie zo seminárov.

Časté otázky

V tejto sekcií nájdete odpovede na často kladené otázky.

Videoinštrukcie

videoinštrukcie Vám ukážu postupy pri práci s nástrojmi EK

ECVET

ECVET

ECVET - Národná stránka Európskeho systému prenosu kreditov v odbornom vzdelávaní a príprave

EÚ týždeň odborných zručností

VSW