Erasmus Days 2021

3 dni osláv programu Erasmus+

Zaznačte si do kalendárov! 14. – 16. októbra 2021 sa bude konať piaty ročník #ErasmusDays. Staňte sa aj vy súčasťou Erasmus komunity! Podeľte sa so skúsenosťami a zážitkami z projektov Erasmus+ a Vašu akciu zaregistrujte už od 1. júna na stránkach www.erasmusdays.eu

Slovensko sa do tejto aktivity zapojí už tretíkrát. Minulý rok mnoho z Vás urobilo veľa pre svoje okolie a svoju komunitu. Zorganizovali ste 65 podujatí, ktoré boli inšpiráciou pre ostatných po celom svete. Tento rok môžeme na mape sveta zviditeľniť Slovensko ešte viac!

Akú akciu zorganizovať?

Záleží iba na vašej kreativite. Vašu školu alebo inštitúciu môžete odprezentovať napríklad cez:

Zelený Erasmus+

Spojte sily a zorganizujte spoločné jesenné upratovanie alebo čistenie verejných priestorov vo Vašom meste. Alebo si na cestu do školy či práce zoberte bicykel, kolobežku, skateboard, kolieskové korčule…

Erasmus+ kvapka krvi

V dnešnej dobe potrebná ešte viac než inokedy – urobte dobrý skutok pre tých, ktorí to potrebujú a zorganizujte spoločné darovanie krvi.

Erasmus+ príbehy

Podeľte sa o svoje skúsenosti a zážitky s programom Erasmus+ a pri publikovaní na sociálnych sieťach, nezabudnite používať hashtagy #erasmusdays#erasmusdaysSK a #erasmusplusSK. Pošlite nám vaše články a fotografie na email news@saaic.sk, ktoré uverejníme na našom blogu.

Diskusie

Ak to situácia umožní, zorganizujte stretnutie pre rodičov žiakov a predstavte im projekty, do ktorých sa škola zapája. Tento formát môžete zrealizovať aj online vďaka aplikáciám ako Skype, Whatsapp, Messenger, Zoom, Discord, Teams a iné.

Workshopy pre učiteľov

Zapojte Vašich kolegov a spoločne sa inšpirujte výstupmi z projektov, ktoré pomôžu zlepšiť kvalitu poskytovaného vzdelávania.

Súťaže a výzvy

Zorganizujte zaujímavú výzvu alebo online súťaž pre susednú školu a zdieľajte so všetkými Vaše fotografie z mobilít.

Ako sa zapojiť?

  • Na stránke www.erasmusdays.eu vyplňte online formulár, ktorý nájdete po kliknutí na tlačidlo „I ORGANIZE“. Následne počkajte na schválenie podujatia národnou agentúrou a potvrdzujúci mail. Registrácia je v anglickom jazyku.
  • Registrácia na medzinárodnej stránke bude ukončená tesne pred začiatkom #ErasmusDays 2021.
  • Podujatia slovenských škôl a inštitúcií budú podporené aj národnou agentúrou. Ak sa zaregistrujete do 27. septembra 2021 (vrátane), pošleme Vám balík s informačnými a propagačnými materiálmi pre účastníkov Vášho podujatia.
  • Vaše otázky nám môžete posielať na adresu news@saaic.sk.

Čo obsahuje balíček s informačnými a propagačnými materiálmi?

  • Ako podporu na propagovanie programu Erasmus+ dostanete od národnej agentúry všeobecnú prezentáciu o programe, plagát #ErasmusDays 2021 a info balíček s propagačnými materiálmi pre účastníkov. Balíčky budeme posielať pre podujatia organizované virtuálne aj fyzicky.
  • Používajte slovenskú verziu grafiky #ErasmusDays 2021. Informácie o vašich akciách zdieľajte na Vašich webových stránkach, sociálnych sieťach a iných komunikačných platformách. Pri publikovaní na sociálnych sieťach nezabudnite použiť hashtagy #erasmusdays, #erasmusdaysSK a #erasmusplusSK – dajte nám o sebe vedieť!

Inšpirujte sa

Minulý rok sa počas #ErasmusDays zrealizovalo 5024 akcií v 84 krajinách.

Dátum Názov podujatia Organizácia Typ podujatia
16.10.2020 Erasmus+ kvapka krvi (Erasmus+ Blood Donation) Súkromná spojená škola EDURAM, Maurerova, Krompachy Súkromná spojená škola EDURAM v Krompachoch organizuje v spolupráci s Národnou transfúznou službou darcovskú akciu v aule školy. Podujatie bude sprevádzať výstavka a prezentácia zrealizovaných projektov a iniciatív Erasmus+, do ktorých sa škola zapája.
15.10.2020 Let’s clean up our nature! Základná škola, Hrnčiarska, Zvolen Škola sa v rámci projektu Erasmus+ v Portugalsku zoznámila s aktivitou PLOGGING – kombinácia jogingu a zbierania odpadkov. V rámci Zeleného Erasmu tak uskutočnia foto výstavu, na ktorej účastníci projektu zoznámia spolužiakov s touto aktivitou, a následne zo súťaže medzi žiakmi v samotnom plggingu. Víťazi budú odmenení.
15.-17.2020 Erasmus Days 2020 in PPG Gymnázium P. Pázmáňa s vjm, Letomostie, Nové Zámky Gymnázium pripravuje súbor viacerých online aktivít, ktorými podporia propagáciu programu Erasmus+ a šírenie jeho dobrých výsledkov, spolu s priblížením EÚ verejnosti. Medzi organizované aktivity patrí online výstava, zdieľanie skúseností z projektov, “open house”, výzvy na sociálnych sieťach, či darovanie krvi.
15.10.2020 ERASMUS day Pruské Stredná odborná škola, Pruské 294, 01852, Pruské Dňa 15.10. plánujeme v našej škole – SOŠ Pruské uskutočniť “deň otvorených dverí. Počas tohto dňa, keď našu školu navštívi množstvo žiakov základných škôl, rodičov, zamestnávateľov, bývalých žiakov, pripravíme samostatnú triedu, kde budú nástenky s orázkami a informáciami z jednotlivých aktivít programu Erasmus+. Okrem toho tu budú žiaci, ktorí participovali pri projektoch a priebežne budú premietať prezentácie, diskutovať a odpovedať na otázky návštevníkov. Sprievodnou aktivitou bude živé video, odvysielané na facebookovej stránke školy.
15.10.2020 Mobility days at Faculty of Education of Matej Bel University Pedagogická fakulta, Univerzita Mateja Bela, Ružová, Banská Bystrica V rámci aktivity “Mobility Days”, ktorá bude prebiehať od 13. do 15. októbra, budú študentom predstavené možnosti programu Erasmus+. V rámci univerzity budú rozmiestnené informačné stánky, kde sa budú môcť študenti opýtať na všetko, čo ich zaujíma a zároveň pred vybranými vyučovacími hodinami prebehnú krátke prezentácie programu Erasmus+.
15.-16.10.2020 Erasmus+ Exibition, cleaning the area of school Stredná odborná škola elektrotechnická, Sibírska, Trnava V dňoch 15. a 16. októbra bude na SOŠE a VÚC Trnava prebiehať výstava spojená s disemináciou výsledkov projektov Erasmus+. V rámci výstavi bude predstavených 10 realizovaných a 6 plánovaných projektov. 15. októbra sa navyše v rámci aktivity Let´s clean up our nature uskutoční na škole upratovanie školského areálu.
15.-16.10.2021 Education without frontiers Gymnázium bilingválne, T. Ružičku, Žilina Gymnázium pripravuje kombináciu online a prezenčných aktivít zameraných na propagáciu aktuálnych projektov a ich výsledkov pre širokú verejnosť aj školu samotnú. Medzi aktivity patrí videokonferencia s projektovými partnermi v zahraničí, online lekcie cez aplikáciu Teams, e-Twinning online stretnutie a prezenčné podujatie na škole, na ktorom sa predstaví program Erasmus+ a jeho účastníci sa podelia o svoje zážitky.
16.10.2020 E+ inspires in Lučenec Stredná odborná škola pedagogická, Komenského, Lučenec V rámci fotografických a video prezentácií bude predstavený príbeh školy v programe Erasmus+ a zároveň sa bude konať diskusia s účastníkmi niektorých realizovaných projektov.
15.10.2020 Volunteers days in Slatinka Združenie SLATINKA, Andreja Sládkoviča, Zvolen Združenie SLATINKA pripravuje v rámci ErasmusDays diskusiu s dobrovoľníkmi a videoprojekciu na tému “Čo znamená byť dobrovoľníkom v zahraničí a aké je to byť zahraničným dobrovoľníkom na Slovensku?”. Diskutovať budete môcť s bývalími dobrovoľníkmi, ale aj so zahraničnými dobrovoľníkmi, ktorí aktuálne pôsobia na Slovensku.
15.10.2020 Erasmus+ café Obchodná akadémia, Ul. Kálmána Kittenbergera, Levice Podujatie “Erasmus+ café” bude otvorené študentom školy aj verejnosti a predstaví projekty Erasmus+, ktoré škola realizovala. Všetky informácie o programe Erasmus+ aj eTwinning sa dozvedia návštevníci v infostánku, rovnako si budú môcť vypočuť prezentácie študentov, prezrieť krátky film z mobility a výstavu fotografií, zúčastniť sa kvízu a to všetko s šálkou kávy v ruke.
16.10.2020 We live with Erasmus+ Stredná odborná škola obchodu a služieb, Nábrežie J.Kalinčiaka, Prievidza SOŠ pripraví výstavu fotografií z Erasmus+ mobilít, ktorých sa zúčastnili žiaci a učitelia školy. Taktiež si v rámci ErasmusDays pripraví prezentáciu možností programu Erasmus+ a ako sa môžu záujemcovia na škole prihlásiť. Súčasťou osláv ErasmusDays bude aj Zelený Erasmus- čistenie okolia školy.
15.-16.10.2020 Erasmus+ kvapka krvi / Blood donation Stredná odborná škola stavebná, Tulipánová, Žilina SOŠ stavebná bude v spolupráci s Národnou transfúznou službou organizovať #ErasmusDays darcovskú akciu v aule školy. Akciu bude sprevádzať výstavka a prezentácia zrealizovaných projektov a iniciatív Erasmus+, do ktorých sa škola zapája. Akcia je určená nielen pre žiakov a zamestnancov školy, ale aj verejnosť tak, aby škola podporili darcovskú osvetu a spojila ju so šírením myšlienok programu Erasmus+.
15.10.2020 OALC + SZŠ + PaSA = E+ volejbalový turnaj Obchodná akadémia, Lúčna, Lučenec Obchodná akadémia v Lučenci organizuje 15.10. od 8. 00 hod. v priestoroch telocvične OA volejbalový turnaj stredných odborných škôl, ktoré sa aktívne zapájajú do programu Erasmus+ (Obchodná akadémia, Stredná zdravotnícka škola a Pedagogická a sociálna akadémia). Víťaz turnaja získa putovný pohár “Erasmusdays”. Tento turnaj bude organizovaný každý rok v rámci Erasmusdays. Obchodná akadémia v Lučenci sa zároveň zapojí v rámci Erasmusdays do akcie organizovanej SZŠ v Lučenci – Kvapka krvi.
15.-17.10.2020 Looking forward to join Erasmus again. Stredná odborná škola technická, Partizánska, Michalovce Na SOŠ technickej v Michalovciach sa počas všetkých troch ErasmusDays dní bude konať fotografická výstava mapujúca realizované projekty a mobility školy na Cpre, v Českej republike a v Taliansku. Výstava bude prístupná žiakom, rodičom aj verejnosti každý deň od 8:00 do 14:00.
15.10.2020 Education with Virtual Worlds Slovenská poľnohospodárska univerzita, Tr. A. Hlinku, Nitra SPU v Nitre plánuje v rámci ErasmusDays prezentovať výstupy viacerých projektov vrátane Erasmus+, ktoré sa zamerali na vývoj 3D virtuálneho sveta, a budú prezentované študentom školy, ako aj širokej verejnosti. Okrem informačných materiálov pripraví SPU v priestoroch školy počítače, na ktorých si budú môcť záujemci vyskúšať viaceré úkony a aktivity priamo vo virtuálnom svete.
15.-17.10.2020 ErasmusDays 2020 Gymnázium Ľudovíta Štúra, Hronská, Zvolen Gymnázium pripravuje prezentácie na niektorých základných školách vo Zvolene, kde predstaví možnosti programu Erasmus+ ako aj bežiace projekty školy zábavnou a interaktívnou formou. V prípade nepriaznivej situácie bude pripravený záznam z videokonferencie, na ktorej sa predstavia Erasmus+ projekty aj príbehy žiakov, ktorí sa mobilít osobne zúčastnili.
15.10.2020 #ERASMUSDAYS at ŠUP Svidník Škola umeleckého priemyslu, Sovietskych hrdinov, Svidník ŠUP vo Svidníku zorganizuje podujatie ErasmusDays netradične – v Múzeu ukrajinskej kultúry vo Svidníku. Počas podujtaia budú predstavené výsledky študentských stáží Erasmus+ v zahraničí, prezentované plánované projekty školy, ale aj jej minulosť v súvislosti s programom Erasmus+ a jeho predchodcami Comenius či Leonardo da Vinci. Podujatie je určené nielen študentom a rodičom, ale aj širokej verejnosti.
15.-17.10.2020 Erasmus+ online aj offline Základná škola, Československej armády, Prešov Súčasťou ErasmusDays aktivít na škole bude stretnutie projektových partnerov v rámci bežiaceho Erasmus+ projektu za účelom výmeny skúseností z dištančného vyučovania a zameraním na deti pochádzajúce zo sociálne znevýhodneného prostredia. Na škole bude zároveň prebiehať výstava Erasmus+, ktorá predstaví možnosti programu, minulé aj súčasné projekty, skúsenosti žiakov z mobilít či zapojenie školy do siete eTwinning. Do aktivít budú zapojení žiaci aj pedagógovia.
15.-16.10.2020 We live healthy and ecologically ZŠ SSV, Skuteckého, Banská Bystrica Škola v rámci ErasmusDays predstaví svoj najnovší projekt “Erasmus+ Schools for Greener Europe”. Žiaci, ktorí sú členmi rady Zelenej školy, si pripravia sériu zaujímavých príspevkov do vysielania v školskom rádiu, ktorým svojim spolužiakom projekt rovnako priblížia. Škola rovnako zorganizuje bezodpadový deň a bude žiakov informovať o ekologickejšom sa správaní k svojmu okoliu. Súčasťou aktivít bude aj výsadba nových stromčekov v areáli školy.
15.10.2020 Workshop “Remeslo má zlaté dno” Stredná odborná škola obchodu a služieb, Jilemnického, Žiar nad Hronom Absolventi odborných stáží sa so svojimi spolužiakmi a kolegami podelia o svoje skúsenosti, zážitky ale i získané vedomosti a zručnosti z oblasti gastronómie, hoteliérstva, služieb či cestovného ruchu. V priestoroch školy bude pripravený workshop ako prezentácia úspešných projektov Erasmus+. Formou nástenných tabúľ, prezentácií, videí a rozhovorov so spolužiakmi predstaví SOŠ možnosti zúčastniť sa 3-6 týždňovej odbornej stáže v strediskách ako sú hotely, reštaurácie, cukrárske výrobne, kadernícke salóny, či SOŠ v zahraničí.
15.10.2020 Staň sa hrdinom Stredná odborná škola technická, Komenského, Námestovo Stredná odborná škola technická organizuje v rámci Erasmusdays a v spolupráci s Národnou transfúznou službou Martin akciu a názvom: Staň sa hrdinom – darovanie krvi, ktorá sa uskutoční 15.10.2020 v priestoroch budovy školy. Akcia je určená nielen pre žiakov a zamestnancov školy, ale aj pre všetkých ľudí v meste, ktorí chcú pomôcť v tomto období epidémie zachraňovať životy, a tým osláviť a podporiť Erasmusdays 2020.
15.10.2020 Erasmus+ stories Gymnázium A. Vrábla, Mierová, Levice Gymnázium sa zapojí do viacerých online aktivít: v rámci ErasmusDays zverejní príbehy Erasmus+ účastníkov, pripraví fotografickú výstavu zážitkov z Erasmus+ mobilít v zahraničí, spustí online Erasmus+ dotazník pre učiteľov a žiakov a rovnako dotazník pre partnerov v aktuálne prebiehajúcich aj ukončených Erasmus+ projektoch.
16.10.2020 Erasmus Days 2020 Sobrance Centrum voľného času, Námestie slobody, Sobrance Erasmus Days 2020 Sobrance je podujatie zamerané na propagáciu a prezentáciu programu Erasmus+ ako aj Iuventy – Slovenského inštitútu mládeže. Počas tohto podujatia bude pripravená výstava fotografií z mládežníckych výmen v rámci Erasmus +, ktorých účastníkmi boli mladí ľudia z mesta a okolia. Budú pripravené rôzne aktivity a sprievodne podujatia ako besedy, workshopy, kultúrny program a iné, zamerané na neformálne vzdelávanie, prostredníctvom ktorých sa aj iní mladí ľudia dozvedia a možnostiach zapojenia sa do takýchto projektov.
16.10.2020 Don´t throw it away, it can be used in some other ways Základná škola, Škultétyho, Nitra Aktivity ErasmusDays Základnej školy v Nitre budú úzko súvisieť s ekológiou a tým, ako sa stať viac “eco-friendly” v dnešnej dobe. Na škole sa budú snažiť ukázať, ako sa dajú recyklovať a znova využiť plastové fľaše či vyradené oblečenie a naučiť žiakov, ako vdýchnuť nový život starým veciam.
16.10.2020 Erasmusdays kvapka krvi Stredná zdravotnícka škola, Lúčna, Lučenec Už po druhýkrát sa rozhodli spojiť svoje sily dve školy – Stredná zdravotnícka škola spolu s Obchodnou akadémiou v Lučenci v rámci akcie “Erasmusdays kvapka krvi”. Cieľom podujatia je motivovať žiakov a pedagógov k darovaniu krvi a pomôcť ľuďom, ktorí potrebujú túto vzácnu tekutinu. V rámci aktivity sa žiaci a pedagógovia oboch škôl zúčastnia spoločného odberu krvi v priestoroch nemocnice v Lučenci.
15.10.2020 EZS, školenia a mládežnícke výmeny – online informačné stretnutie INEX Slovakia, Prokopova, Bratislava V rámci Erasmusdays2020 sme pripravili online informačné stretnutie na Zoom, kde sa dozvieš: Čo sú to Erasmus+ mládežnícke výmeny a školenia, na čo sa tieto projekty zameriavajú a kto sa môže prihlásiť? Čo je to ESC? Kde hľadať aktuálne ponuky na projekty? Náklady počas projektu? Príklady projektov? Kam sa dá vycestovať? Potom nám naša dobrovoľníčka Ľubka porozpráva o projekte v Poľsku, kde sa venovala ľuďom s postihnutím. Môžeš sa tešiť na zaujímavú prezentáciu. Viac informácií: https://inex.sk/sk/events/49666/show_public
15.-16.10.2020 Malí programátori Základná škola, Dargovských hrdinov, Humenné V Humennom budú #ErasmusDays prebiehať formou zdieľania výsledkov prebiehajúceho projektu Erasmus+ Malí programátori. Učitelia 1. stupňa ZŠ Dargovských hrdinov v Humennom, spoločne so zapojenými žiakmi, budú odovzdávať svoje vedomosti a výsledky realizácie projektu spolužiakom v iných triedach. Žiaci budú skladať a programovať stavebnice Lego Boost, učiť sa programovať v jazyku Scratch a oboznamovať sa s programovaním robota Blue Bot. Niektorí žiaci budú prezentovať ďalšie aktivity projektu – tvorbu kvízov a elektronických kníh.
15.10.2020 Erasmus Days – Cup Stacking Challenge Základná škola s materskou školou, Demandice Podujatie s názvom “Erasmus Days – Cup Stacking Challenge” zorganizuje Základná škola s materskou školou, Demandice 131, Slovakia, as an event for students. During the event there will be the info stall with the information about new Erasmus+ project about the wastes problems and eTwinning projects. Students will take part in a challenge – competition „cup stacking game“. During this challenge they will use the waste plastic cups to emphasize the main idea of the „What a waste“ project.
16.10.2020 Join Erasmus family Stredná odborná škola obchodu a služieb, Školská, Michalovce Na Strednej odbornej škole bude prebiehať workshop pre pedagógov a zamestnancov školy, na ktorom účastníci mobilít odprezentujú Erasmus+ projekty, ktorých sa zúčastnili. Podelia sa o osobné skúsenosti, postrehy a prínos programu, predstavia možnosti zapojenia sa do programu Erasmus+ aj výstupy už realizvaných projektov. Tieto materiály budú zverejenené aj na webstránke školy.
15.10.2020 Aktívny Erasmusdays na zdravotke Stredná zdravotnícka škola, Lúčna, Lučenec V rámci akcie Erasmus days bude v priestoroch školy pripravený workshop Erasmus+ – prezentácia úspešných projektov Erasmus+. Formou výstavy fotografií, prezentácií, videí predstaví škola možnosti zúčastniť sa odbornej stáže v zahraničí, oboznámi žiakov s plánovanými projektami v Českej republike a v iných krajinách, s kritériami výberu stáží a iné. V rámci ochrany životného prostredia žiaci spolu s učiteľmi skrášlia okolie školy. Ako virtuálnu aktivitu škola zorganizuje online prieskum medzi žiakmi a učiteľmi o programe Erasmus+.
15.-17.10.2020 GYMZA ERASMUS DAYS 2020 Gymnázium, Hlinská, Žilina V rámci GYMZA ERASMUS DAYS je plánovaná prezentácia výsledkov ukončeného projektu a predstavenie dvoch nových ERASMUS+ projektov školskej komunite – formou prezentácie na nástenkách v priestoroch školy, infografikami a osobným prezentovaním počas prestávok. Zároveň bude gymnázium realizovať prieskum záujmu účasti na medzinárodných projektoch u žiakov a uskutoční sa aj online kvíz o partnerských školách/krajinách. Rovnako bude predstavený aj prebiehajúci eTwinning projekt Mountain Wisdom.
15.-16.10.2020 Erasmus and Secondary school of electrotechnic Košice Stredná odborná škola elektrotechnická, Komenského , Košice Škola plánuje v dňoch 15. a 16.10. organizovať Erasmusdays podujatie, v rámci ktorého bude prezentovať svoje projekty z predchádzajúceho obdobia na fotografiách umiestnených na nástenkách školy. Taktiež plánuje zorganizovať “Kvapku krvi” a “Green day”.
16.10.2020 Erasmus deň na SZŠ Stredná zdravotnícka škola, Strečnianska, Bratislava Na škole bude prebiehať prezenčný deň o programe Erasmus+, kde sa žiačky – účastníčky mobility formou prezentácií a diskusií podelia so svojimi rovesníkmi o skúsenosti a zážitky, ktoré nadobudli počas odbornej stáže vo Fakultnej nemocnici Brno, Česká republika. Cieľom je motivovať mladších žiakov, aby mali odvahu a nebáli sa vycestovať za odbornými zručnosťami a zážitkami do inej krajiny EÚ.
15.-16.10.2020 Erasmusplus – naša minulosť, súčasnosť aj budúcnosť Stredná odborná škola obchodu a služieb, Budovateľská, Komárno Škola pripraví výstavu fotografií, premietanie krátkych videí z Erasmus+ mobilít, ktorých sa zúčastnili žiaci a učitelia školy. Okrem prezentácie už realizovaných projektov Erasmus+ bude informovať aj o nových projektoch realizovaných na škole, ako aj o možnostiach zapojenia sa. Počas ErasmusDays bude na škole prebiehať aj virtuálna vzdelávacia aktivita bežiaceho Erasmus+ projektu vrátane virtuálnej konferencie, ktorého cieľom je predstavenie výstupov projektu a zhrnutie dvojročnej projektovej spolupráce so zahraničnými partnermi.
16.10.2020 Nábrežná Erasmus Day Základná škola, Nábrežná, Nové Zámky Dňa 16.10.2020 Základná škola v rámci zapojenia sa do projektu Erasmus+ pripraví prezentáciu projektov žiakov na tému Zdravie a zdravý životný štýl, ktorá bude spojená s výstavou prác žiakov. V rámci tohto dňa sa bude viesť diskusia na tému zdravé vs nezdravé stravovanie spojené s ochutnávkou rôznych zdravých jedál.
15.10.2020 Learning to Disagree (1st National Training) Gymnázium, Komenského, Trebišov V rámci ErasmusDays bude na gymnáziu prezentovať pán Juraj Varga výstupy Erasmus+ projektu “Learning to Disagree!” a facilitovať workshop pre učiteľov, ktorý sa bude týkať vyučovacích stratégií,rozvíjania dialógu a diskusie v triede a ich vyhodnocovaniu. Workshop bude určený učiteľom zo škôl formujúcich národné konzorcium v programe Erasmus+.
16.10.2020 Learning to Disagree (2nd National Training) Centrum edukácie a inovácií , Rigeleho Bratislava Centrum edukácie a inovácií pripravuje online tréning hodnotiacich a vyučovacích stratégií pre učiteľov, na ktorom budú predstavené výstupy projektu “Learning to Disagree!”.
15.10.2020 Erasmus Day HAOBKK Hotelová akadémia Otta Brucknera, MUDr.Alexandra, Kežmarok V škole budú prebiehať prezentácie a výstava fotografií spojená s projektom Erasmus+, do ktorého boli zapojení viacerí vyučujúci, ktorí navštívili rôzne európske krajiny. Žiaci sa taktiež zúčastnia aj športových aktivít, ktoré pre nich organizujú vyučujúci. Všetci účastníci sa môžu tešiť na chutné občerstvenie, ktoré pripravia žiaci z odboru kuchár.Tí budú súťažiť pri príprave jedál.
15.-16.10.2020 We did not give up Centrum voľného času, Farbiarska, Stará Ľubovňa Centrum voľného času organizuje v dňoch 15. a 16.10.výstavu s prezentáciou projektu Never give up! a online stretnutie s projektovými partnermi s cieľom motivovať mladých ľudí , aby sa zapájali do podobných projektov a ukázať im výhody mobilít. Súčasťou podujatia bude aj prezentácia dobrovoľníctva s EVS a ESC a taktiež propagácia programu Erasmus+. Podujatie je otvorené všetkým!
15.-16.10.2021 #ErasmusDays 2020 na Spojenej škole Spojená škola, Centrálna, Svidník Spojená škola je nováčikom v programe Erasmus+ a v rámci erasmusdays bude prezentovať svoj KA229 projekt JOYFUL žiakom, učiteľom, rodičom a verejnost. Od 15 do 16.10. sa školský klub a účastníci programu DofE zúčastnia upratovania okolia školy a triedenia odpadu.V školskom vestibule bude pripravená prezentácia projektu a ochutnávka národných jedál projektových partnerov. Taktiež bude na Facebooku vysielaný livestream z podujatia.
15.-16.10.2022 Diversity of Erasmus Erasmus Student Network, Univerzita Mateja Bela, Tajovského, Banská Bystrica V Banskej Bystrici sa budú ErasmusDays konať v dňoch 15.-16. októbra a budú pozostávať z prezentácie možností programu Erasmus+ na Univerzite Mateja Bela, z prezentácie ESN UMB a rovnako z predstavenia programu Európskeho zboru solidarity vďaka Centru dobrovoľníctva. Na podujatí sa bude hovoriť rovnako o dôležitých témach akými je klimatická zmena, zdravie, súčasná situácia spojená s pandémiou a jej dopad na Erasmus+ mobility.
16.10.2020 #ERASMUSDAYS 2020 Čo dokáže aroma marketing? Slovenská poľnohospodárska univerzita, Fakulta ekonomiky a manažmentu, Tr. A. Hlinku, Nitra Slovenskí partneri projektu “Implementácia spotrebiteľskej neurovedy a smart výskumných riešení v aromachológii” (NEUROSMARTOLOGY – Implementation of Consumer Neuroscience and Smart Research Solutions in Aromachology), č. 2018-1-SK01-KA203-046324, pripravia súbor online aktivít, ktoré podporia propagáciu programu Erasmus+ a šírenie výsledkov projektu. Medzi organizované aktivity patrí online prezentácia a stretnutie, zdieľanie skúseností z projektov a propagácia na sociálnych sieťach.
16.10.2020 Vyrastaj s Erasmom+ (Grow up with Erasmus +) IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže + Základná škola s materskou školou Ľudovíta Vladimíra Riznera, Bošáca 16.10.2020 bude na základnej škole v Bošáci usporiadaná výstava fotografií z úspešne realizovaných projektov mimovládnej organizácie Silnejší slabším spojená s kvízom o programe Erasmus+ pre mládež z vidieckeho prostredia.
16.10.2020 ERASMUS DAYS 2020 – We play and learn with Erasmus Základná škola s materskou školou Viliama Záborského, Levická, Vráble Základná škola s materskou školou vo Vrábloch si v rámci ErasmusDays pripravila viacero aktivít, ktorými 16. októbra predstaví svoje bežiace Erasmus+ projekty: videofilm o projektoch, prezentovaný žiakom a publikovaný na webstránke školy a projektu; výstavu fotografií z projektových aktivít umiestnenú vo vestibue školy; informačné postery a plagáty predstavujúce Erasmus+ projekty na škole; informácie o projektoch umiestnené na webstránku školy aj sociálne siete.
15.10.2020 Get to know Slovakia! Erasmus Student Network, Ekonomická univerzita, Dolnozemská cesta, Bratislava Keďže prichádzajúcic zahraniční študentinebudú mať v tomto semestri možnosť naplno si užiť svoj Erasmus+ pobyt kvôli aktuálnym obmedzeniam spojeným s pandémiou, cieľom podujatia ESN Ekonomickej univerzity v Bratislave je priblížiť im čo najzaujímavejšie Slovensko, jeho kultúru a krajinu, kuchyňu a študentský život. Po prezentáciách a predstavení videa ESN budú účastníci rozdelení do skupín a zapojení do testu a zábavného kvízu.
15.-17.10.2020 Erasmus+ v súčasnosti Stredná zdravotnícka škola, Záhradnicka, Bratislava Na školskej stránke a facebooku školy bude uverejnená online výstava fotografií a videa z realizácie aktuálnych Erasmus+ projektov, kedy sa odborné stáže realizovali už po vypuknutí pandémie. Zároveň škola pripraví vV školskom rozhlase špeciálne vysielanie so zdieľaním skúseností účastníkov z mobilít po vypuknutí pandémie. Počas týchto dní bude prebiehať v online priestore verejné hlasovanie o najvýstižnejší slogan pre naše Erasmus+ projekty, ktorý vymyslia účastníci týchto stáží a ktorý budeme používať pri diseminačných a reklamných aktivitách projektov.
15.-16.10.2020 Culture in Action with Erasmus+ Hotelová akadémia, Mikovíniho, Bratislava Na škole bude počas týchto dní realizovaná výstava erasmus+ projektu, spojená s prezentáciami a diskusiou s účastníkmi mobilít. Pripravená je aj výstava fotografií a videá z mobilít na školskom webe a facebooku a tiež online stretnutie s projektovými partnermi.
16.10.2020 Covid can´t stop us! Gymnázium Cyrila Daxnera, Vranov nad Topľou Škola usporiada 16.10.2020 online eTwinning stretnutie s názvom Covid can´t stop us!, aby si pripomenula svoje doterajše výsledky, predstavila nové projektové plány pomocou prezentácií, vedomostných hier, online výstav a pod.
15.-16.10.2021 5 E’s – Erasmus Green Days Základná škola, Moskovská, Banská Bystrica Podujatie s názvom 5 E’s – Erasmus Green Days v sebe skrýva viaceré aktivity zamerané na ochranu životného prostredia a jazykové znalosti žiakov. V rámci ErasmusDays sa na základnej škole bude konať workshop pre žiakov o ekologickej stope školy, bude prebiehať výsadba stromčekov s cieľom ozeleniť školský areál a prostredníctvom tvorivého písania vytvoria žiaci eko-príbehy na tému “Nechajme stromy rozprávať”. Zároveň vytvorí škola “Erasmus+ kútik”, kde predstaví program Erasmus+, jeho aktivity a projekty, ktoré realizovala a realizuje.
15.10.2020 Blended-learning training for maternity leavers Spoluprácou pre lepšiu budúcnosť – Veľký Meder, MC Blšky Veľké Zálužie, Školská V rámci ErasmusDays zorganizuje OZ Spoluprácou pre lepšiu budúcnosť tréning, na ktorom predstaví Erasmus+ projekt “Fostering Employment od Maternity Leavers” a jeho výsledky. Cieľom aktivity bude poukázať na inovatívny spôsob tréningového programu zmiešaného učenia sa pre ženy na/po materskej dovolenke, na rozvoj praktických zručností a networking.
16.10.2020 The Green Hearts workshop Základná škola s materskou školou Karola Rapoša, Pionierska, Brezno Žiaci na škole pripravia rôzne vence a dekorácie z ihličnanov pri príležitosti Pamiatky zosnulých, a naučia sa, že je to lepšie pre životné prostredie, než kúpené umelé ozdoby. Aktivita sa bude konať v rámci nového Erasmus+ projektu školy “Green Hearts”.
15.10.2020 #Exhibition and Virtual mobility Gymnázium, Ul. 1. mája 8 Malacky Gymnázium počas aktivity erasmusdays pripraví výstavu fotografií z uskutočnených mobilít a taktiež online kvízy, súťaže a hry. Zároveň prebehne online stretnutie (webinár) partnerských krajín projektu Pl@ntNET.
15.-17.10.2020 Healthy life with healthy food for people and wild animals Základná škola, F. E. Scherera, Piešťany V rámci ErasmusDays sa žiaci dozvedia viac o zdravom životnom štýle a dôležitosti životného prostredia. Zapoja sa do čistenia školského parku a rovnako zbierania gaštanov do krmítok pre zvieratá. Rovnako sa dozvedia o programe Erasmus+ a plánovaných projektoch školy.
15.10.2020 Our Erasmus+ Activities ZŠ Eleny Maróthy Šoltésovej, M.R.Štefánika, Krupina Základná škola v rámci aktivít ErasmusDays pripravuje vysielanie v školskom rozhlase, ktoré priblíži žiakom program Erasmus+ a bežiace projekty školy, ktoré bude nasledované kvízom s odmenami pre najpozornejších. V priestoroch školy budú rovnako pripravené informačné panely o programeErasmus+, v jedálni budú pripravené jedlá, typické pre partnerské krajiny projektov, v ktorých je škola zapojená, a žiaci sa rovnako oblečú do farieb týchto krajín.
16.10.2020 Get encouraged Súkromná Spojená škola EDUCO, Slanická osada, Námestovo Na súkromnej škole bude pripravená foto výstava zameraná na Erasmus+ projekty strategických partnerstiev, do ktorých sa škola zapája. Študenti, ktorí sa zúčastnili zahraničných mobilít a pracovných stáží priblížia svoje skúsenosti ostatným prostredníctvom prezentácie či krátkeho filmu. V rámci programu títo študenti ukážu, čo sa naučili a pripravia v rámci barmanskej show jedinečný drink s názvom THE DRINK OD EU. Študenti sa rovnako zapoja aj do aktivít ochrany životného prostredia, vyčistia okolie školy a brehy rieky.
15.-16.10.2020 Erasmus days in Sliač Základná škola A Sládkoviča, Pionierska 9, Sliač, 96231 Na Základnej škole v Sliači budú vytvárať spoločnú fotografiu s Erasmus+ logom, postery a plagáty venované rôznym projektom, v ktorých je škola zapojená, vytvoria si projektový kútik s fotografiami a materiálmi z predchádzajúceho školského roku. Zároveň na škole plánujú prezentovať Twinspace a zúčastniť sa športových aktivít v školskej telocvični.
15.10.2020 The Castle on the Danube – Our Linking Heritage Stredná priemyselná škola dopravná, Kvačalova 20, 821 08 Bratislava-Ružinov Dňa 15. 10 2020 žiaci SPŠD absolvujú on-line kvíz v anglickom jazyku o bratislavských hradoch zameraný na ich históriu, rekonštrukciu, povesti a legendy o nich. Aktivita je súčasťou projektu 2018-1-BG01-KA201-047933 “The Castles on the Danube – our Linking Heritage”.
16.10.2020 ErasmusDays in Vranov Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou, M.R.Štefánika 875/200, Erasmus+ príbehy – knižnica sa chce podeliť so svojimi skúsenosťami s parterskými organizáciami. Podujatie bude sprevádzať výstavka a prezentácia zrealizovaných projektov Erasmus+, do ktorých sa knižnica zapojila.
15.10.2020 Mladiinfo Live Talk o Dobrovoľníctve Mladiinfo Slovensko, Bratislava Tento rok sa do #ErasmusDays2020 zapojilo aj Mladiinfo Slovensko a spoločne s dobrovoľníkmi priamo zo zahraničia vám prinesie prvý Mladiinfo Live Talk o Dobrovoľníctve! Dozviete sa v ňom všetko o dobrovoľníctve v zahraničí, o programe Erasmus+ alebo o Európskom Zbore Solidarity, ako aj o ďalších aktivitách Mladiinfo Slovensko. Mladiinfo Live Talk bude prebiehať online na FB vo štvrtok 15. Októbra o 18.00 s dvoma inšpiratívnymi dobrovoľníkmi Mladiinfo Jankou a Nikolasom.
15.-17.10.2020 STU #ErasmusDays 2020 Slovak University of Technology in Bratislava, Vazovova 5, STU v Bratislave pripravila dve zaujímavé virtuálne aktivity, do ktorých sa môžete zapojiť aj z pohodlia domova. STU pripravila plylist na Spotify, kde môžu záujemci počúvať výber skladieb, pripojiť vlastné obľúbené piesne, či zdieľať výber na sociálnych sieťach s hashtagom #STUerasmusdays a označením @stu.international. Druhou aktivitou univerzity je fotografická súťaž “Virtual Traveling”, do ktorej mohli študenti prispieť fotografiami z mobilít, či z miest, kam by sa radi vydali spolu s Erasmom.
15.-16.10.2020 Erasmus Days 2020 Primary School Nábrežná ZŠ Nábrežná, Nábrežná 845/17, Kysucké Nové Mesto, 02401 Základná škola na Nábrežnej ulici sa do ErasmusDays zapojila s prezentáciou dvoch Erasmus+ projektov školy počas vyučovacích hodín. Rozmanitosť oslávili aktivitami spojenými s vyučovaním jazykov, IKT vyučovaním a rôznymi kretívnymi úlohami. Všetky výsledky a aktivity boli zaznamenané prostredníctvom nástroja Padlet a budú rovnako prezentované projektovým partnerom.
16.10.2020 EQUALL(ING) PRESENTATION topcoach.sk, Suché mýto 1, 81106, Bratislava V rámci ErasmusDays bude prezentované video z projektu EquALL(ING), v ktorom je organizácia zapojená a ktorý sa zameriaval na genderovú rovnosť v sektore vzdelávania dospelých.
17.10.2020 +4 your future = Erasmus CATHOLIC UNIVERSITY IN RUŽOMBEROK, Hrabovská cesta 1A Katolícka univerzita v Ružomberku si pre študentov pripravila zábavný kvíz zameraný na všeobecný rozhľad v oblastiach geografie, histórie, architektúry, kultúry, cudzích jazykov, svetových metropol, národných jedál atď, ktorého cieľom bolo podporiť vzťah a vzájomné porumenienie medzi domácimi a zahraničnými študentami, ktorí prišli na univerzitu cez program Erasmus+. Študento sa rovnako dozvedeli o možnostiach programu.
15.10.2020 Positive feelings in action! SOŠ pre telesne postihnutých žiakov, Mokrohájaska, Bratislava Pre žiakov budú pripravené viaceré kreatívne úlohy: puzzle, anglická slovná zásoba, online súťažný kvíz pre žiakov aj vyučujúcich, dotazníkový prieskum pre rodičov a učiteľov, príprava webinára.
15.-17.10.2020 Online Game: Enter The Erasmus+ World / Vstúp do sveta Erasmu+ OZ V.I.A.C. – Institute for Youth support and development, Železničiarov, Trstená Občianske združenie pripravilo online hru pre stredné školy “Enter The Erasmus+ World”, ktorá formou kvízových otázok, logických súvislostí a hľadaní odpovedí na internete, pomôže žiakom získať správne riešenie a vyhrať hru. Vďaka hre sa žiaci dozvedia viac o programe Erasmus+ a jeho možnostiach.
Dátum Názov podujatia Organizácia Typ podujatia
10.10.2019 Študujte a cestujte s programom ERASMUS+ Gymnázium, Ul. 1. mája, Malacky Erasmus+ infodeň s prezentáciou a premietaním fotografií z projektov pre rodičov, učiteľov a žiakov.
11.10.2019 Once we embraced diversity and the story continues.. Základná škola, Hrnčiarska, Zvolen ErasmusDays alebo 20 rokov projektov na Základnej škole Hrnčiarska vo Zvolene. Pestrý program pripravený pre žiakov a pedagógov ponúkne prierez medzinárodných projektov od Sokrates až po Erasmus+.
10.10.2019 The Adventure of Learning Škola umeleckého priemyslu, Jakobyho, Košice Na podujatí, dostupnom širokej verejnosti, budú formou výstavy fotografií a prác žiakov priblížené štyri mobility programu Erasmus+ v zahraničí. Zážitky a skúsenosti žiakov ŠÚP budú priblížené aj formou 4 prezentácií a následnou diskusiou o dopade a možnostiach programu Erasmus+.
12.10.2019 Erasmus+ v Partizánskom – na dosah! Edukácia@Internet, Partizánske Diskusia s účastníkmi aj oraganizátormi podujatí cez program Erasmus+.
10.-12.10.2019 Our memories from Erasmus+ project mobilities Základná škola, Dargovskych hrdinov, Humenné V rámci podujatia vytvoríme videodokument, ktorý bude zaznamenávať všetky doteraz uskutočnené krátkodobé výmeny skupín žiakov troch projektov programu Erasmus+ na našej škole. Cieľom je poukázať a spopularizovať posolstvo medzinárodných projektov a ich prínos pre žiakov ako aj pedagógov.
11.10.2019 BESEDA Cirkevná spojená škola, Školská, Vranov nad Topľou Beseda v Hornozemplínskej knižnicou vo Vranove nad Topľou o možnostiach programu Erasmus+ a realizovaných projektoch KA1 a KA2.
10.10.2019 Education without frontiers Gymnázium bilingválne, T. Ružičku, Žilina Prezentácia výsledkov projektov medzinárodného partnerstva.
10.-11.10.2019 MemoErasmus+ Stredná odborná škola, Pod Sokolicami, Trenčín Verejná fotografická výstava z mobilít, kvízy pre žiakov základnej a strednej školy.
10.10.2019 #erasmusdays in Zvolen Združenie Slatinka, Zvolen Neformálne stretnutie a diskusia o dobrovoľníctve so zahraničnými dobrovoľníkmi Kaťou a Glebom z Ruska a Pedrom z Portugalska, ktorí aktálne dobrovoľníčia vo Zvolene v Združení Slatinka. Od 16,00 do 18,00 hod. v poradenskom centre pre mladých KONEKT pri čaji a koláčikoch zistíte, prečo prišli títo mladí ľudia práve na Slovensko, ako a im páči tunajšia hudba či halušky, čo sa zatiaľ naučili a či už vedia po slovensky.
10.10.2019 Discover Europe Základná škola s materskou školou, Trnkova, Jarovce Počas Erasmus Day vytvoria žiaci v každej triede plagáty o jednotilvých krajinách EÚ a krajinách zapojených do programu Erasmus +. Spoločne tak vytvoríme veľký informačný panel na chodbe školy, vďaka ktorému sa budeme učiť navzájom. Vo vestibule školy budú nástenky venované projektom Erasmus +, ktoré sa na škole realizovali alebo sa aktuálne realizujú.
11.10.2019 GAV LEVICE ERASMUS+ FRIENDLY Gymnázium, A. Vrábla, Levice Prostredníctvom výstavy fotografií nielen zo zahraničných mobilít, ale aj aktivít uskutočnených v rámci lokálnej komunity na tému tradície, kultúrne dedičstvo a jeho zachovanie, bude priblížený význam programu Erasmus+. Výstava prebehne v spolupráci s mestom Levice a Mestským osvetovým strediskom v priestoroch školy a bude obohatená o prezentovanie workshopov a výstupov projektov školských partnerstiev.
10.10.2019 ERASMUSDAYS BLOOD DONOR IN NÁMESTOVO Stredná odborná škola technická, Komenského, Námestovo SOŠ technická organizuje v spolupráci s Národnou transfúznou službou Martin akciu a názvom: Darovanie krvi – mobilita tým správnym smerom v priestoroch budovy školy. Akcia je určená nielen pre žiakov a zamestnancov školy, ale aj pre všetkých ľudí, ktorí chcú spolu s nami pomôcť zachraňovať životy, a tým podporiť Erasmusdays 2019.
10.-11.10.2019 What Erasmus has taught us Základná škola SSV, Skuteckého, Banska Bystrica Prezentácia projektov rodičom žiakov, Erasmus+ darovanie krvi, fotografická výstava.
10.10.2019 Erasmusdays 2019 – Daruj krv s priateľom Stredná zdravotnícka škola, Lúčna, Lučenec Daruj krv s priateľom – pomôžte zachrániť ľudské životy.
10.10.2019 Welcome Back Ekonomická univerzita, Dolnozemská cesta, Bratislava Prezentácie študentov vracajúcich sa z Erasmu v zahraničí, diskusia, vyhlásenie Erasmus+ fotografickej a video súťaže.
11.10.2019 Zelený Erasmus+ Stredná zdravotnícka škola, Lúčna, Lučenec Zelený Erasmus – čistenie okolia školy.
12.10.2019 Green HERitage and CULture Exploring and Sharing Gymnázium Antona Bernoláka, Ulica Mieru, Námestovo Vytvorenia videa z Chránennej krajinnej oblasti Horná Orava v rámci podujatia pre žiakov školy zúčastňujúcich sa Erasmus+ projektu HERCULES, Školského výmenného partnerstva.
10.-11.10.2019 Erasmusdays 2019 Gymnázium Ľudovíta Štúra, Horská, Zvolen Workshopy na základných školách, žiaci gymnázia predstavia žiakom základných škôl program Erasmus+ a spoločne budú vytvárať plagáty Erasmus+ s krajinami, ktoré by radi navštívili.
10.10.2019 Projekt Erasmus+ a my v Anglicku Spojená škola internátna, Karola Supa, Lučenec Prezentácia fotiek a predstavenie Erasmus+ mobility v anglickom Cambridge.
10.10.2019 Meeeting of the schools from the region Trnava Gymnázium Jána Hollého, Na hlinách, Trnava Spoločné stretnutie škôl a diskusia o projektoch Erasmus+.
10.-12.10.2019 Erasmus Days + Blood Donation Gymnázium, Pankúchova, Bratislava Erasmus+ darovanie krvi, žiaci budú informovať darcov o zapojení školy do programu Erasmus+. Súbežne bude na škole prebiehať výstava fotografií z mobilít.
10.10.2019 Erasmusdays na SZŠ v Liptovskom Mikuláši Gymnázium, Pankúchova, Bratislava Prezentácia účastníkov odbornej stáže Erasmus+ v zahraničí spojená s výstavou na škole.
10.10.2019 Zelený Erasmus+ Súkromná spojená škola, Starozagorská, Košice Súkromný školský klub detí sa zapojí do čistenia areálu školy a priľahlého okolia.
10.10.2019 ERASMUS+ kvapka krvi Obchodná akadémia, Lúčna, Lučenec V spolupráci so SZŠ v Lučenci, žiaci a učitelia OA darujú krv v rámci akcie Erasmus+ kvapka krvi. Žiaci v škole pripravia výstavu z fotografií z mobilít a prebehne slávnostné otvorenie pripravovanej kancelárie Erasmus+.
10.10.2019 Erasmus Festival Gymnázium, Študentská, Snina Prezentácia Erasmus+ projektov Gymnázia v Snine bude prebiehať zároveň s prezentáciou skúseností a zážitkov účastníkov mobilít, zábavno-vedomostným kvízom, či maľovaním blotted line technikou.
10.-11.10.2019 What was it like to join Erasmus+ ? Stredná odborná škola technická, Partizánska, Michalovce Výstava fotografií a výstupov z realizovaného Erasmus+ projektu pre učiteľov, žiakov, rodičov a návštevníkov školy.
10.-11.10.2019 We are Erasmus too Stredná priemyselná škola elektrotechnická, Komenského, Košice Diskusia venovaná realizovaným projektom a projektom, ktoré sa plánujú v budúcnosti. Zároveň na škole prebehne “Zelený Erasmus+” – čistenie okolia, výstava fotografií z mobilít a Erasmus+ darovanie krvi.
10.10.2019 Mládež a tradície otvárajú hranice s Erasmus+ SOŠ obchodu a služieb, Jilemnického, Žiar nad Hronom Prezentácia fotografií a videí z odborných stáží v zahraničí v priestoroch školy a školskej reštaurácie. Zároveň prebehne online spojenie so žiakmi a učiteľmi na pracovnej stáži v Španielsku a predstaví sa prebiehajúci projekt Erasmus+.
10.10.2019 Work abroad with the hepl of Erasmus plus + Green Erasmus SOŠ obchodu a služieb, Nábrežie J. Kalinčiaka, Prievidza Prezentácia projektov Erasmus+ spojená s diskusiou s účastníkmi z radov učiteľov a žiakov, určená pre žiakov aj rodičov. Zároveň sa škola zapojí do Zeleného Erasmu+ a bude čistiť okolie školy, blízky park a koryto rieky.
10.-11.10.2019 Erasmus+ – vidieť, zažiť a naučiť sa Stredná zdravotnícka škola, Záhradnícka, Bratislava Výstava fotografií z mobilít doterajších účastníkov odborných stáží Erasmus+ projektov žiakov, učiteľov a návštevníkov školy. V školskom rozhlase budú bývalí účastníci stáží odpovedať na otázky k ich Erasmus+ mobilitnej skúsenosti.
10.10.2019 International and Erasmus+ Day Univerzita Komenského, Šafárikovo nám., Bratislava Podujatie pre všetkých študentov UK, ktorí sa chcú dozvedieť ako študovať a stážovať v zahraničí s finančnou podporou. O programe Erasmus+ Vám povie viac Erasmus tím a hostia. Vo foyer hlavnej budovy UK budú postavené informačné stánky krajín a inštitúcií a študenti sa môžu zoznámiť s partnerskými univerzitami prostredníctvom spolužiakov, ktorí strávili časť svojho štúdia v zahraničí cez program Erasmus+.
12.10.2019 #ErasmusDays2019: Join the Erasmus+ family of the Comeius University in Bratislava Univerzita Komenského, Šafárikovo nám., Bratislava Podujatie pre Erasmus+ študentov a zamestnancov školy organizované v spolupráci s Erasmus Student Network na hrade Červený kameň. Spolu s informovaním o možnostiach programu Erasmus+ sa študenti zúčastnia prehliadky hradu a športových a vedomostných hier.
11.10.2019 Erasmus+ pre školy v Partizánskom Edukácia@Internet, Partizánske V rámci stretnutia sa dozviete o možnostiach vzdelávania, ktoré ponúka program Erasmus+ pre školy, učiteľov ako i vašich študentov. Udalosť sa bude konať v malej zasadačke mestského úradu v Partizánskom od 10:00 do 12:00.
11.10.2019 Erasmus plus Green: Think Green, Be Green Stredná odborná škola technická, J. Švermu, Zvolen Zelený Erasmus+ – upratovanie školy a jej okolia, blízkeho detského aj futbalového ihriska.
10.10.2019 JOIN US WITH ERASMUS+! Gymnázium, Kukučínova, Poprad Na škole budú odprezentované možnosti programu Erasmus+, prebehnú diskusie s bývalými účastníkmi projektov a zároveň aj pre nich určený workshop zameraný na šírenie skúseností z programu.
10.10.2019 When you doubt, just dance it out! WorkSpace Europe, Štúrova, Bratislava Workshop venovaný latino tancom a kultúre, ktorým Vás bude sprevádzať Erasmus+ stážista z Portugalska. Príďte si zatancovať a dozvedieť sa viac o Erasmus+ stážach.
11.10.2019 We are part of Erasmus+ family Základna škola A. Sládkoviča, Pionierska, Sliač Prezentácie projektov Erasmus+ na škole, zdieľanie skúseností žiakov a učiteľov z mobilít, prezentácia aktuálne bežiacich projektov a ich aktivít.
11.10.2019 Prievidza e-guide Piaristická spojená škola F. Hanáka, Prievidza Mestská ralley je inovatívna učebná pomôcka (inšpirovaná geokeškami typu Wherigo), ktorá bola realizovaná ako výstup projektu počas výmenného stretnutia na Slovensku. Počas ErasmusDays bude sprístupnená žiakom, učiteľom, aj verejnosti.
10.10.2019 Blood Donation Stredná odborná škola technická, Kukučínova 23, košice Erasmus+ darovanie krvi, do ktorého sa môžu zapojiť žiaci aj učitelia SOŠ. Zároveň sa na škole bude hovoriť o pozitívnom prínose programu Erasmus+.
11.10.2019 Malí programátori Základná škola Dargovských hrdinov 19, 066 68 Humenné Žiaci, zapojení do realizácie projektu Erasmus+ Malí programátori budú čítať príbehy v anglickom jazyku a následne vytvárať komiksy.
10.-11.10.2019 Discover Erasmus Súkromná spojená škola EDURAM, Mauerova, Krompachy Príďte sa dozvedieť viac o účasti EDURAM v program Erasmus+! Pozývame vás na výstavu príbehov, ktorá bude v spoločných priestoroch školy. Pozrite si krátke videá, fotografie, názory, skúsenosti, ale aj cenné príbehy a zážitky, o ktoré sa s nami podelili účastníci mobilít v Londýne.
11.10.2019 MEET & GREET Základná škola, Škultétyho, Nitra Podujatie zamerané na prezentovanie výhod programu Erasmus+, stretnutie partnerov zo zahraničia, získanie nových skúseností, zlepšenie jazykových schopností a iných. Na škole budú prezentované realizované projekty, ktorým bol venovaný aj školský časopis a katalóg
10.10.2019 Erasmus life Stredná priemyselná škola, Svidník Celodenná aktivita pre žiakov, rodičov a verejnosť, na ktorej sa odprezentujú výsledky Erasmus+ projektova práce žiakov, prezentácie žiakov a ich skúseností z projektov a premietanie krátkych filmov z mobilít.
10.10.2019 We are addicted to Erasmus+ Cirkevné gymnázium sv. Mikuláša, Štúrova, Stará Ľubovňa Prezentácia výsledkov projektov prostredníctvom fotografií a videí z mobilít spojená s diskusiou s účastníkmi.
10.10.2019 ERASMUS IN SCHOOLS Žilinská univerzita, Univerzitná, Žilina Zahraniční študenti, ktorí aktuálne študujú na UNIZA sa podelia o svoje skúsenosti a zážitky a priblížia, aké je ísť šttudovať do zahraničia. Rovnako predstavia krajiny, z ktorých pochádzajú a ich kultúru. Cieľom je motivovať študentov zapojiť sa do programu Erasmus+.