Kto môže podať projekt
Školy a vzdelávacie inštitúcie
Inštitúcie, ktoré poskytujú všeobecné alebo odborné vzdelávanie na akejkoľvek úrovni od predškolského cez vyššie až po vzdelávanie dospelých. Vzdelávanie v rámci projektov je určené pre žiakov, študentov a zamestnancov týchto inštitúcií.
Neziskové organizácie
Neziskové organizácie sa do programu môžu zapojiť verejnými vzdelávacími aktivitami (zlepšenie metodiky, príprava online nástrojov a pod.), ktoré riešia spoločný problém vo viacerých krajinách. Napríklad zlepšenie enviromentálnej výchovy na školách.
Firmy a podniky
Malé a stredné podniky sa môžu zapojiť do programu Erasmus+ ako odborní experti. V rámci projektu nastavia tréningové moduly, ktoré budú vzdelávať študentov a pripravia ich pre prácu v danom sektore.
Mestá, obce a vyššie územné celky
V spolupráci s inými krajinami je možné pripraviť a otestovať kurz alebo modul potrebný na vzdelávanie zamestnancov, prípadne verejnosti. Samotné vzdelávanie prebieha už mimo projektu Erasmus+.
Pred podaním projektovej žiadosti
Zaregistrujte svoju organizáciu v registračnom systéme (pozrite si návod a videoinštrukcie) a získajte ID organizácie (OID), jedinečný identifikátor potrebný na podávanie žiadostí, ktorý žiadateľovi umožňuje vyplniť formulár žiadosti jednoduchším spôsobom a bez ktorého nebudete môcť vyplniť Vašu žiadosť. Následne právny zástupca žiadateľa vytvorí EU Login (návod a videoinštrukcie).
Prečítajte si Sprievodcu programom Erasmus+. Skontrolujte, či je Váš subjekt v súlade s kritériami Programu a či prihláška spĺňa konkrétne priority, kritériá a podmienky na udelenie grantu (prečítajte si tiež časť C príručky a Národné priority v oblasti vzdelávania a odbornej prípravy).
Prihlášku je potrebné vyplniť online. Mala by byť vyplnená jasne a stručne. Uistite sa, že myšlienka vyjadrená vo formulári popisuje jasné riešenie potreby Vašej inštitúcie alebo konzorcia a prijímateľov grantov.
Skontrolujte si termíny, nenechávajte si vyplnenie prihlášky na poslednú chvíľu. Urobte to s časovým predstihom, aby ste mali dostatok času na kontrolu a odoslanie. Akceptované budú iba žiadosti podané elektronicky v požadovanom termíne.
V prípade, že typ prihlášky, ktorý hľadáte, sa na portáli nenachádza, informujte sa v národnej agentúre erasmusplus@saaic.sk alebo iuventa@iuventa.sk. Ak ste počas vypĺňania prihlášky natrafili na technický problém, kontaktuje helpdesk@saaic.sk.
Akreditácie na Erasmus
Chcete sa pravidelne zúčastňovať programu Erasmus+? Ak áno, zapojte sa do procesu akreditácie na Erasmus. Uľahčí to Vaše plánovanie a získate zjednodušený prístup k financovaniu. Akreditácie sa získavajú samostatne pre každú oblasť vzdelávania: školské vzdelávanie, odborné vzdelávanie a príprava, vysokoškolské vzdelávanie a vzdelávanie dospelých.
Popri akreditácii na Erasmus sa môžete zapojiť do programu aj týmito spôsobmi:
• požiadajte o krátky projekt v kľúčovej akcii 1
• pridajte sa k existujúcemu konzorciu pre mobilitu
• staňte sa hostiteľom účastníkov zo zahraničnej partnerskej organizácie
Erasmus charta pre vysokoškolské vzdelávanie
Erasmus charta pre vysokoškolské vzdelávanie (ECHE) oprávňuje vysoké školy žiadať o projekty v programe Erasmus+.
Vyhľadanie projektových partnerov v EÚ
Platforma výsledkov projektov Erasmus+
Nástroj/webová stránka Európskej komisie, na ktorej nájdete informácie a výsledky projektov realizovaných v rámci programu Erasmus+.
eTwinning
Najväčšia európska platforma pre virtuálnu spoluprácu škôl, bezpečný priestor na komunikáciu, zdieľanie, disemináciu a kontinuálne vzdelávanie.
School Education Gateway
Platforma s ponukou príležitostí na vzdelávacie aktivity, vyhľadanie projektových partnerov, zdroj materiálov a informácií.
EPALE
Otvorená európska komunita odborníkov, ktorí sa venujú vzdelávaniu dospelých – pedagógov a školiteľov, pracovníkov poskytujúcich poradenské a podporné služby, výskumníkov, akademických pracovníkov a tvorcov politík.