Podcast Erasmus+ inšpirácie vznikol v rámci spolupráce oboch národných agentúr programu Erasmus+ na Slovensku: SAAIC – národná agentúra pre oblasť vzdelávania a odbornej prípravy a Iuventa – národná agentúra pre oblasť mládeže. Podcast vznikol pri príležitosti 35. rokov Erasmus+ a bude prinášať zaujímavé informácie o programe, ako sa zapojiť a čo všetko priniesol jeho účastníkom doteraz. Novú časť si môžete vypočuť vždy posledný štvrtok v mesiaci.

Dnes vyšiel náš posledný podcast v tomto roku  tentoraz sme sa rozprávali o DIGITALIZÁCII!

Posledný diel podcastu Erasmus+ inšpiráciev roku si môžete vypočuť a pozrieť na podcastových platformách aj Youtube. Rozprávali sme sa o tom, aká dôležitá je digitalizácia vo vzdelávaní aj v programe Erasmus+, aké možnosti aj výzvy pre nás predstavuje. Rovnako sme sa venovali aj obľúbenej platforme eTwinning a jej využitiu pre školy. V podcaste sme tentoraz privítali:

Silviu Mihálikovú, digital officer v SAAIC,

Katarínu Hrbáňovú, @eTwinning Slovakia,

Martina Benka, Slovenské športové a inovačné centrum.

Práca s mládežou, participácia, občianska angažovanosť. Ako ich vidia odborníci, ktorí sa pohybujú medzi mladými? Prinášame Vám ďalší podcast na tému participácie a dobrej praxe, ktorú nám predstaví Imrich Milo z bilingválneho gymnázia Žilina a Marián Švekuš z Rady mládeže Košického kraja.

Participácia, demokracia a občianska aktivita. Čo na ne hovorí odborníčka pracujúca s mládežou? Vypočujte si podcast so Silviou Štefánikovou, ktorá je okrem iného koordinátorkou práce s mládežou a lektorkou strategického plánovania pre samosprávy.

Vypočujte si ďalší diel podcastu Erasmus+ inšpirácie. Dozviete sa v ňom viac o odbornom vzdelávaní, aké sú najnovšie trendy a ako sa zapojiť do súťaže Túlavá palica, vďaka ktorej môžete precestovať Európu. Do diskusie sme si pozvali za program Erasmus+ Martinu Wimmerovú. A námestníčka riaditeľa Štátneho inštitútu odborného vzdelávania pre celoživotné vzdelávanie Ľubicu Gállovú.

Vypočujte si ďalší diel podcastu Erasmus+ inšpirácie. Dozviete sa v ňom viac o tom, ako sa do 25. septembra 2022 zapojiť do súťaže Európska značka pre jazyky, ako získať Európsku cenu za inovatívne vzdelávanie a čo prinesie nová iniciatíva Erasmus+ v oblasti športu. Do diskusie sme si pozvali projektové manažérky programu Erasmus+ Janu Magálovú a Michaelu Bogdanovú. A riaditeľa Národnej agentúry programu Erasmus+ pre oblasť mládeže a športu Petra Kupca.

Vypočujte si ďalší diel podcastu Erasmus+ inšpirácie. Dozviete sa v ňom viac o inkluzívnom prístupe v Spojenej škole internátnej v Kremnici, z ktorej do nášho podcastu prišli M. Vetráková – riaditeľka a A. Kapustová – špeciálna pedagogička školy. Naše pozvanie na rozhovor prijal aj P. Krebs – principál z Divadla bez domova.

O inklúzii a rozmanitosti v programe Erasmus+ sme sa rozprávali s Michaelou Šidovou – projektovou manažérkou a zároveň Inclusion officerkou v Slovenskej akademickej asociácie pre medzinárodnú spoluprácu. Program Erasmus+ je jej veľmi blízky, nakoľko sa v ňom pohybuje už 8 rokov – má skúsenosti z oblasti neformálneho vzdelávania mládežníckych projektov, ako aj z oblasti formálneho vzdelávania priamo v národnej agentúre programu Erasmus+ pre vzdelávanie a odbornú prípravu. A s Matúšom Zibalom – odborným referentom a zároveň Inclusion officerom v národnej agentúre programu Erasmus+ pre mládež a šport.

Do druhej časti našich podcastov sme pozvali Veroniku Haberlandovú – projektovú manažérku programu Erasmus+ (SAAIC), Máriu Zajacovú – odbornú referentku programu Erasmus+ (Iuventa) a Moniku Kosnáčovú – študentku urgentnej zdravotnej starostlivosti, ktorá bola v rámci programu Erasmus+ na študijnom pobyte v Plzni.

Vypočujte si ako pozitívne môže Erasmus+ zmeniť život. Aké príležitosti a novinky ponúka program mladým špeciálne počas Európskeho roka mládeže a ako sa rozbiehajú mobility Erasmus+ po pandémii.

Vypočujte si prvý zo série podcastov Erasmus+ inšpirácie na tému 35 rokov programu Erasmus+. S Alexandrou Junáškovou – riaditeľkou Národnej agentúry programu Erasmus + pre vzdelávanie a odbornú prípravu (SAAIC) a Petrom Kupcom – riaditeľom Národnej agentúry programu Erasmus+ pre oblasť mládeže a športu (Iuventa).

V podcaste sa dozviete:

  • Či je Erasmus+ exkluzívny alebo inkluzívny?
  • Čo prináša pre zúčastnené organizácie a jednotlivcov?
  • Prečo je tak obľúbený?

A ešte omnoho viac.