Akreditácie

Výzva grafika 21_22_ 23

Akreditácia Erasmus predstavujú stabilný prístup k financiám počas siedmich rokov programu. Zjednodušujú prístup k aktivitám v oblasti mobility a umožňujú sústrediť sa na dlhodobé ciele organizácií. Môžete vyskúšať nové druhy aktivít alebo spolupracovať s novými partnerskými organizáciami bez toho, aby ste museli zakaždým vypĺňať novú žiadosť  Akreditácia sa získava samostatne pre každú oblasť vzdelávania: školské vzdelávanie, odborné vzdelávanie a príprava, vysokoškolské vzdelávanie a vzdelávanie dospelých. Predchádzajúce skúsenosti s programom Erasmus+ nie sú podmienkou.

Dve možnosti žiadosti o akreditáciu:

1/ AKREDITÁCIA NA ERASMUS PRE INDIVIDUÁLNE ORGANIZÁCIE

  • organizácia predloží žiadosť o získanie finančných prostriedkov pre svojich zamestnancov alebo žiakov;

2/AKREDITÁCIA NA ERASMUS PRE KOORDINÁTOROV KONZORCIA PRE MOBILITU

  • koordinátori konzorcia pre mobilitu môžu viesť skupinu organizácií, ktoré pracujú na spoločnom pláne a organizujú aktivity v oblasti mobility v zahraničí; členovia konzorcia musia byť z rovnakej krajiny ako vaša organizácia.

Výhody akreditácie

Flexibilita
akreditácií

Na mieru potrebám vašej organizácie a vašim skúsenostiam

Skvelá voľba, ak máte záujem zapájať sa do programu pravidelne, máte s medzinárodnou spoluprácou skúsenosti a chceli by ste si vytvoriť dlhodobejší plán aktivít. O akreditácie však môžete požiadať aj neskôr!

Kontinuita
projektov

Väčší dôraz na kvalitu a kontinuitu projektov

Vďaka akreditáciám vzniká vyrovnanejší systém prerozdelenia finančných prostriedkov na základe kvality a strategického plánovania.

Dlhodobé
ciele

Zamerané na najdôležitejšie aspekty projektov

Prihláška je zameraná na dlhodobé ciele a potreby organizácie, nie je teda nutné venovať sa vopred všetkým detailom plánovaných projektov v budúcnosti.

Jednoduchšie
plánovanie

Nenáročné plánovanie a zjednodušený prístup k financovaniu

Keďže organizácia pri žiadosti o akreditáciu predstaví svoj dlhodobý plán, každoročne bude vypĺňať už len zjednodušenú prihlášku.

Rozvoj
inštitúcií

Akreditácie podporujú inštitucionálny rozvoj a inovácie

Zjednodušený prístup dáva možnosť graduálne zvyšovať mieru internacionalizácie, ktorá spoločne s dlhodobým plánom zvyšuje atraktívnosť organizácie, motiváciu a kompetencie účastníkov projektov.

Kvalita
vzdelávania

„Členstvo“ v rodine programu, ktorý sa snaží zvyšovať kvalitu vzdelávania v Európe

Vytvorením dlhodobého plánu sa aj vy pripájate k snahe kontinuálne skvalitňovať vzdelávanie.

Dostupné
pre všetkých

Akreditácie sú dostupné kedykoľvek a pre všetkých

Výzva na akreditácie sa bude konať každý rok, vždy si môžete teda vybrať, či požiadate o akreditáciu, alebo v aktuálnej výzve podáte prihlášku na projekt jednorazovo.

Vhodné
aj pre konzorciá

Vhodná voľba pre konzorciá

Koordinátori konzorcií, ktorí získali akreditácie, môžu do projektov zahrnúť aj iné organizácie v krajine. Nových členov môžu zároveň prizvať do konzorcia každý rok, pričom členovia konzorcií už akreditáciu nepotrebujú. To predstavuje výhodu predovšetkým pre nováčikov.

Počet akreditácií

Akreditácie udelené od roku 2020

0

Školské vzdelávanie

0

Odborné vzdelávanie a príprava

0

Vzdelávanie dospelých

Žiadosti o akreditáciu

Podmienky na predloženie žiadosti o akreditáciu pre oblasť vzdelávania a odbornej prípravy.

Výsledky akreditácií na Erasmus

2022

Názov organizácie Ulica Mesto
Deutsch-Slowakische Akademien a.s. - koordinátor konzorciaŠkolská 5Brezno
Kreatívne centrum s.r.o. - koordinátor konzorciaKarpatské nám. 10ABratislava
Základná škola s materskou školou, Školská 71/3, LokcaŠkolská 71/3Lokca
Gymnázium Janka Kráľa, U. SNP 3, Zlaté MoravceUl. SNP 3Zlaté Moravce
Základná skola, Obchodná 5, SečovceObchodná 5Sečovce
Základná škola Komenského 6Komenského 6Stará Ľubovňa
Základná škola Narnia, Okružná 2, Banská BystricaOkružná 2Banská Bystrica
GymnáziumPark mládeže 5Košice
Základná škola s materskou školou, Rakovec nad Ondavou 2Rakovec nad Ondavou 2Rakovec nad Ondavou
Základná škola M. R. Štefánika v Ivanke pri DunajiSNP 3Ivanka pri Dunaji
Gymnázium Pavla Jozefa Šafárika - Pavol Jozef Safarik GimnaziumAkademika Hronca 1Rožňava
Základná škola s materskou školou, Kozárovce 927Kozárovce 927Kozárovce
Gymnázium Viliama Paulinyho-TóthaMalá hora 3Martin
Jazyková škola PopradMnoheľova 828Poprad
Základná škola s materskou školou, Tajovského 2, BadinTajovského 2Badín
Základná školaKvačany 227Kvačany
Základná škola, Lúčna 827/26, 093 01 Vranov nad TopľouLúčna 827/26Vranov nad Topľou
Základná škola s materskou školouSNP 121Rozhanovce
Základná škola s materskou školou, Senohrad 129Senohrad 129Senohrad
Základná škola Jaroslava SimanaOktóbrová 479/16Valaská
Gymnázium Vavrinca Benedikta Nedožerského, Matice slovenskej 16, PrievidzaMatice slovenskej 16Prievidza
Cirkevná základná škola s materskou školou Jána KrstiteľaNám SNP 200/22Partizánske
Gymnázium Pavla HorovaMasarykova 1Michalovce
Gymnázium, Ul.1.mája 905, PúchovUl. 1. mája 905Púchov
Gymnázium Terézie Vansovej, 17. novembra 6, Stará Ľubovňa17. novembra 6Stará Ľubovňa
Gymnázium Leonarda StöckelaJiráskova 12Bardejov
Evanjelická spojená školaNámestie legionárov 3Prešov
Základná škola kniežaťa Pribinu, Andreja Šulgana 1, NitraAndreja Šulgana 1Nitra
Súkromné gymnázium FUTURUMGrešákova 1 Košice
Gymnázium Vojtecha Mihálika SereďKostolná 119/8Sereď
Základná škola s materskou školouHurbanova 27 Martin
Základná škola s materskou školou Martina Hamuljaka Oravská JasenicaOravská Jasenica 141Oravská Jasenica
Základná škola s materskou školou Jana Vojtaššáka Zakamenné 967Zákamenné 967Zákamenné
Základná škola s materskou školou ZubrohlavaŠkolská 238Zubrohlava
Gymnázium Jána PapánkaVazovova 6Bratislava
Katolícke gymnázium Štefana MoysesaHurbanova 9Banská Bystrica
Základná škola s materskou školouSlatina nad Bebravou 154Slatina nad Bebravou
Gymnázium, Metodova 2, BratislavaMetodova 2Bratislava
Základná škola S. M. Daxnera, Ul. Dr. V. Clementisa 13, 97901 Rimavská SobotaUl. Dr. V. Clementisa 13Rimavská Sobota
INškôlka s.r.o.Račianska 96 Bratislava
Základná škola, Pugačevova 1381/7, HumennéPugačevová 1381/7Humenné
Názov organizácie Ulica Mesto
Stredná odborná škola veterinárna, Drážovská 14, NitraDrážovská 14Nitra
Spojená škola MartinČeskoslovenskej armády 24Martin
Obchodná akadémia Senica, Dlhá 256/10Dlhá 256Senica
Stredná odborná škola technická, Kozmálovská cesta 9, TlmačeKozmálovská cesta 9Tlmače
Škola umeleckého priemyslu, Sovietskych hrdinov 369/24, SvidníkSovietskych hrdinov 369/24Svidník
Stredná odborná škola obchodu a služiebUlica 17.novembra 2579Čadca
Stredná odborná škola dopravy a služieb, Jesenského 1, Nové ZámkyJesenského 1Nové Zámky
Stredná odborná škola technológií a remesielIvanská cesta 21Bratislava
Súkromná stredná odborná škola, Ul. 29.augusta 4812, 058 01 PopradUlica 29.augusta 4812Poprad
Stredná odborná škola Pod Sokolicami 14, TrenčínPod Sokolicami 14Trenčín
Spojená školaScota Viatora 8Ružomberok
Spojená školaJarmočná 1Modrý Kameň
Stredná odborná školaA. Dubčeka 963/2Vranov nad Topľou
Stredná priemyselná škola elektrotechnická ZochovaZochova 9Bratislava
Súkromná škola umeleckého priemysluHálkova 2968/22Žilina
Spojená školaSNP 30Ivanka pri Dunaji
Obchodná akadémiaAkademika Hronca 8Rožňava
Hotelová akadémiaMikovíniho 1Bratislava
Stredná priemyselná škola technickáHviezdoslavova 6Spišská Nová Ves
Stredná odborná škola, Rastislavova 332, NovákyRastislavova 332Nováky
Spojená škola sv. Jána BoscaTrenčianska 66/28Nová Dubnica
Stredná odborná škola technická, Bratislavská 439/18, Dubnica nad VáhomBratislavská 439/18Dubnica nad Váhom
Stredná zdravotnícka školaSládkovičova 36Prešov
Obchodná akadémia, Nám. hrdinov 7, ŠuranyNám. hrdinov 7Šurany
Stredná priemyselná škola elektrotechnická, Karola Adlera 5, BratislavaKarola Adlera 5Bratislava
Stredná odborná škola polygrafická, Račianska 190, 835 26 BratislavaRačianska 190Bratislava
Názov organizácie Ulica Mesto
SAPLINQ, O.Z.Slobody 30Košice
Asociácia univerzít tretieho veku na SlovenskuUniverzitná 8215/1Žilina

2021

Názov organizácie Ulica Mesto
Cirkevná spojená školaŠvermova 10Snina
Cirkevná základná škola sv. GorazdaKomenského 1096Námestovo
Cirkevná základná škola Štefana ŠmálikaŠkolská 166Tvrdošín
Evanjelická spojená školaM. R. Štefánika 19Martin
GymnáziumGolianova 68Nitra
GymnáziumHlinská 29Žilina
Gymnázium Bilíkova BratislavaBilíkova 24Bratislava
Gymnázium bilingválneT. Ružičku 3Žilina
Gymnázium Janka Jesenského, Radlinského 665/2, Bánovce nad BebravouRadlinského 665/2Bánovce nad Bebravou
Gymnázium Jozefa Gregora TajovskéhoTajovského 25Banská Bystrica
Gymnázium MyjavaJablonská 301/5Myjava
Gymnázium PartizánskeKomenského 2/1074Partizánske
Gymnázium Petra Pázmáňa s VJM-Pázmány Péter GimnáziumLetomostie 3Nové Zámky
Gymnázium sv. Františka AssiskéhoKláštorská 24Levoča
Gymnázium sv. Jána Zlatoústeho, ul. Lesná 28, HumennéLesná 28Humenné
Materská školaVinohradnícka 32Limbach
Materská škola A. Grznára 1444 Považská BystricaA. Grznára 1444Považská Bystrica
Piaristická spojená škola Františka HanákaA. Hlinku 44Prievidza
Spojená škola internátnaM. R. Štefánika 140Vranov nad Topľou
Spojená škola sv. Košických mučeníkovČordákova 50Košice
Súkromná materská škola, Gercenova 10, BratislavaGercenova 10Bratislava
Základná škola Márie MedveckejMedvedzie 155Tvrdošín
Základná škola Nám. L. Novomeského 2, KošiceNám. L. Novomeského 2Košice
Základná škola Pavla MarcelyhoDrieňová 16Bratislava
Základná škola s materskou školou DemandiceDemandice 131Demandice
Základná škola, Moskovská 2, Banská BystricaMoskovská 2Banská Bystrica
Základná škola, Tatranská Lomnica 123, Vysoké TatryTatranská Lomnica 123Vysoké Tatry
Základná škola, Ul. sv. Michala 42Ul. sv. Michala 42Levice
Názov organizácie Ulica Mesto
Cirkevné konzervatóriumBeňadická 16Bratislava
Hotelová akadémia, Južná trieda 10, KošiceJužná trieda 10Košice
Obchodná akadémiaScota Viatora 4Ružomberok
Obchodná akadémia – Kereskedelmi Akadémia, Bratislavská 38, Veľký Meder – NagymegyerBratislavská 38Veľký Meder
Obchodná akadémia, Nevädzová 3, 820 07 BratislavaNevädzová 3Bratislava
Spojená škola, Námestie sv. Štefana 1533/3, Dunajská StredaNámestie sv. Štefana 1533/3Dunajská Streda
Stredná odborná školaJesenského 903Tisovec
Stredná odborná škola obchodu a sluzieb Samuela Jurkoviča, Sklenárova 1, 821 09 BratislavaSklenárova 1Bratislava
Stredná odborná škola agrotechnická – Agrotechnikai Szakközépiskola, Hlavná 54, Moldava nad BodvouHlavná 54Moldava nad Bodvou
Stredná odborná škola beauty služieb Gemerská 1 KošiceGemerská 1Košice
Stredná odborná škola drevárskaLučenecká cesta 2193/17Zvolen
Stredná odborná škola hotelových služieb a obchoduŠkolská 5Banská Bystrica
Stredná odborná škola hotelových služieb a obchodu, Zdravotnícka 3, Nové ZámkyZdravotnícka 3Nové Zámky
Stredná odborná škola informačných technológiíTajovskeho 30Banská Bystrica
Stredná odborná škola informačných technológií, Ostrovského 1, KošiceOstrovského 1Košice
Stredná odborná škola podnikania a služieb, Komenského 16. LipanyKomenského 16Lipany
Stredná priemyselná škola dopravná, Študentská 23, TrnavaŠtudentská 23Trnava
Stredná priemyselná škola elektrotechnickáPlzenská 1Prešov
Stredná priemyselná škola stavebná – Epítőipari SzakközépiskolaKonkolyho 8Hurbanovo
Stredná zdravotnícka školaLevočská 5Poprad
Stredná zdravotnícka škola -Egészségügyi Középiskola, Športová ul.349/34, Dunajská Streda – DunaszerdahelyŠportová 349/34Dunajská Streda
Stredná zdravotnícka škola Márie Terézie SchererovejDoncova 7Ružomberok
Stredná zdravotnícka škola, Masarykova 27, MichalovceMasarykova 27Michalovce
Štátny inštitút odborného vzdelávania – koordinátor konzorciaBellova 54/ABratislava
Názov organizácie Ulica Mesto
Asociácia jazykových škôl Slovenskej republiky – koordinátor konzorciaBajkalská 45GBratislava
Spoločnosť priateľov francúzskeho jazykaŠtudentská 19Lučenec

2020

Názov organizácie Ulica Mesto
International House Bratislava, s.r.o. – koordinátor konzorcia pre mobilituNámestie SNP 14Bratislava
Mesto Zvolen – koordinátor konzorcia pre mobilituNámestie slobody 22Zvolen
Cirkevná spojená školaŠkolská 650Vranov nad Topľou
Základná škola Andreja BagaraSNP 6Trenčianske Teplice
GymnáziumŠrobárova 1Košice
Základná školaHrnčiarska 2119/1Zvolen
Gymnázium, Poštová 9, KošicePoštová 9Košice
Evanjelická spojená školaKomenského 10Liptovský Mikuláš
Základná škola s materskou školou ČastáHlavná 293Častá
GymnáziumKukučínova 4239/1Poprad
Základná škola A. SládkovičaPionierska 9Sliač
Gymnázium Andreja Vrábla LeviceMierová 5Levice
Základná škola Ulica Vajanského 2844/47, LučenecUlica Vajanského 2844/47Lučenec
Základná škola Jozefa HorákaPavla Dobšinského 17Banská Štiavnica
Základná škola Dargovských hrdinov 19Dargovských hrdinov 19Humenné
Evanjelické GymnáziumSkuteckého 5Banská Bystrica
Súkromná spojená školaVodárenská 3Prešov
Gymnázium Ľudovíta Štura, 1. mája 2, Trenčín1. mája 2Trenčín
Základná škola s materskou školou Dolné OrešanyDolné Orešany 209Dolné Orešany
Základná škola Hutnícka 16, Spišská Nová VesHutnícka 16Spišská Nová Ves
GymnáziumKpt. Nálepku 6Sobrance
Názov organizácie Ulica Mesto
RESTART – koordinátor konzorcia pre mobilituClementisova 12Martin
K.A.B.A. Slovensko – koordinátor konzorcia pre mobilituKomenského 19Martin
Stredná odborná škola technická – koordinátor konzorcia pre mobilituVolgogradská 1Prešov
Súkromná škola umeleckého priemyslu filmováPetzvalova 2Košice
Stredná odborná škola stavebná,Tulipánová 2, ŽilinaTulipánová 2Žilina
Súkromná stredná odborná škola – Magan Szakközépiskola, L. Novomeského 2070, 979 01 Rimavská SobotaL. Novomeského 2070Rimavská Sobota
Spojená školaŠtúrova 848Detva
Stredná odborná škola, Lipová 8, HandlováLipová 8Handlová
Stredná odborná škola Pruské 294Pruské 294Pruské
Stredná priemyselná školaPartizánska 1059/23Snina
Stredná priemyselná skola strojnícka a elektrotechnická-Gépipari és Elektrotechnikai Szakközépiskola, Petöfiho 2, KomárnoPetöfiho 2Komárno
Súkromná stredná odborná škola automobilová Duálna akadémiaJána Jonáša 5Bratislava
Stredná odborná škola obchodu a služieb, Nábrežie J. Kalinčiaka 1, PrievidzaNábrežie J. Kalinčiaka 1Prievidza
Obchodná akadémia NitraBolečkova 2Nitra
Spojená škola, I.Krasku 491, PúchovI.Krasku 491Púchov
Stredná odborná škola drevárska, Filinského 7, Spišská Nová VesFilinského 7Spišská Nová Ves
Obchodná akadémiaLúčna 4Lučenec
Obchodná akadémiaVeľká okružná 32Žilina
Stredná priemyselná škola techniky a dizajnuMnoheľova 828/23Poprad
Stredná odborná škola služzieb a lesníctvaKolpašská 1586/9Banská Štiavnica
Stredná odborná škola techniky a služiebLaskomerského 3Brezno
Stredná odborná škola polytechnickáDemänovská cesta 669Liptovský Mikuláš
Stredná odborná škola Hliník nad HronomKopaničná 237Hlinik nad Hronom
Stredná odborná škola techniky a služieb – Müszaki és Szolgáltatóipari Szakközépiskola, Ul. SNP 41, ŠahyUl. SNP 41Šahy
Stredná odborná škola obchodu a služiebM.R. Štefánika 8Krupina
Stredná odborná škola technickáDružstevná 1737Humenné
Stredná zdravotnícka školaJ. Kozáčeka 4Zvolen
Stredná odborná skola chemicka, Vlčie hrdlo 50, BratislavaVlčie hrdlo 50Bratislava
Stredná odborná škola chovu koni a služieb Lótenyésztési és Szolgáltatóipari Szakközépiskola, Štúrova 74, ŠaľaŠtúrova 74Šaľa
Stredná zdravotnícka školaTajovského 24Banská Bystrica
Stredná odborná škola technická, Partizánska 1, MichalovcePartizánska 1Michalovce
Stredná odborná škola techniky a remesiel – Műszaki Szakok és Mesterségek Szakközépiskolája, Rákocziho 23, Kráľovský ChlmecRákocziho 23Kráľovský Chlmec
Stredná zdravotnícka škola sv. Bazila VeľkéhoKmeťovo Stromoradie 1Prešov
Stredná priemyselná škola dopravnáKvačalova 20Bratislava
Stredná priemyselná škola strojníckaDuklianska 1Prešov
Obchodná akadémiaRadlinského 1725/55Dolný Kubín
Stredná odborná škola služieb a priemyslu sv. Jozafáta, Komenského 1963/10, TrebišovKomenského 1963/10Trebišov
Stredná odborná škola agrotechnických a gastronomických služieb – Agrártechnikai és Gasztronómiai Szolgáltatási Szakközépiskola, J. Majlátha 2, PribeníkJ.Majlátha 2Pribeník
Súkromná spojená škola, Ul. Svätého Štefana c. 648/36, Štúrovoul. Svätého Štefana 648/36Štúrovo
Súkromná stredná odborná škola s vyučovacím jazykom maďarským – Magyar Tannyelvü Magán SzakközépiskolaSlovenská 52Kolárovo
Stredná odborná škola drevárskaLúčna 1055Vranov nad Topľou
Stredná odborná škola technickáVranovská 4Bratislava
Stredná odborná škola technická Jozefa ČabelkuBernolákova 383/10Holíč
Stredná priemyselná škola stavebnáVeľká okružná 25Žilina
Súkromná stredná odborná skola – Magán SzakközépiskolaFučíkova 426Sládkovičovo
Stredná odborná skola technická a agropotravinárska-Müszaki, Mezögazdasági és Élelmiszeripari SzakközépiskolaOkružná 61Rimavská Sobota
Súkromná Spojená škola EDUCOSlanická osada 2178Námestovo
Stredná odborná škola technická a ekonomická Jozefa Szakkayho – Szakkay József Műszaki és Közgazdasági Szakközépiskola, Grešákova 1, KošiceGrešákova 1Košice
Stredná priemyselná škola Jozefa MurgašaHurbanova ul. 6Banská Bystrica
Stredná odborná škola obchodu, služieb a rozvoja vidieka – Kereskedelmi, Szolgáltaóipari és Vidékfejlesztési Szakközépiskola, Dunajský rad 138, Kravany nad DunajomDunajský rad 138Kravany nad Dunajom
Stredná odborná škola dopravy a služieb, Mierová 727, StrážskeMierová 727Strážske
Obchodná akadémia Račianska, BratislavaRačianska 107Bratislava
Obchodná akadémia, Dudova 4, 851 02 BratislavaDudova 4Bratislava
Stredná odborná škola strojnícka, Ul.pplk. Pľjušťa 29, SkalicaUl. pplk. Pľjušťa 29Skalica
Stredná odborná škola hotelových služieb a obchoduJabloňová 1351Zvolen
Stredná zdravotnícka školaDaxnerova 6Trnava
Stredná zdravotnícka škola, Záhradnícka 44, 821 08 BratislavaZáhradnícka 44Bratislava
Stredná zdravotnícka škola milosrdného SamaritánaSovietskych hrdinov 80Svidnik
Obchodná akadémiaInovecka 2041Topolčany
Stredná priemyselná škola strojníckaFajnorovo nábrežie 5Bratislava
Spojená školaL. Podjavorinskej 22Prešov
Stredná odborná škola techniky, služieb a obchodu- Müszaki, Szolgáltatások és Kereskedelmi Szakközépiskola, Sv.Štefana 81, ŠtúrovoSvätého Štefana 81Štúrovo
Stredná odborná škola obchodu a služieb – Kereskedelmi és Szolgáltatóipari SzakközépiskolaBudovateľská 32Komárno
Stredná odborná škola technická, Ul. 1.mája 500, Vráble1. mája 500Vráble
Stredná odborná škola ekonomiky, hotelierstva a služieb Jána AndraščíkaPod Vinbargom 3Bardejov
Stredná odborná školaSládkovičova 2723/120Snina
Stredná odborná škola pedagogická-Pedagógiai SzakközépiskolaKomenského 12Lučenec
Stredná priemyselná škola elektrotechnickáHálova 16Bratislava
Stredná zdravotnícka školaLúčna 2Lučenec
Obchodná akadémia, Watsonova 61, KošiceWatsonova 61Košice
Názov organizácie Ulica Mesto
Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad TopľouM. R. Štefánika 875/200Vranov nad Topľou
Žilinská univerzita v ŽilineUniverzitná 8215/1Žilina
Slovenská poľnohospodárska univerzita v NitreTrieda Andreja Hlinku 2Nitra

Erasmus Charta pre vysokoškolské vzdelávanie

Charta oprávňuje vysoké školy žiadať o projekty v programe Erasmus+.

Erasmus kódNázov organizácie Ulica Mesto
SK BANSKA01Univerzita Mateja Bela v Banskej BystriciNárodná 12Banská Bystrica
SK BANSKA02Akadémia umení v Banskej BystriciJána Kollára 22Banská Bystrica
SK BANSK-S01Hudobná a umelelcká akadémia Jána Albrechta Banská ŠtiavnicaBotanická 354/2Banská Štiavnica
SK BRATISL01Slovenská technická univerzita v BratislaveVazovova 5Bratislava
SK BRATISL02Univerzita Komenského v BratislaveP.O.BOX 440, Šafárikovo námestie 6Bratislava
SK BRATISL03Ekonomická univerzita v BratislaveDonozemská cesta 1Bratislava
SK BRATISL04Vysoká škola výtvarných umení v BratislaveHviezdoslavovo nám. 18Bratislava
SK BRATISL05Vysoká škola múzických umení v BratislaveVentúrska 3Bratislava
SK BRATISL06Akadémia Policajného zboru v BratislaveSklabinská 1Bratislava
SK BRATISL08Paneurópska vysoká školaTomášikova 20Bratislava
SK BRATISL11Slovenská zdravotnícka univerzita v BratislaveLimbova 12Bratislava
SK BRATISL12Bratislavská medzinarodná škola liberálnych štúdiíGrösslingova 53Bratislava
SK BRATISL13Vysoká škola ekonómie a manažmentu verejnej správy v BratislaveFurdekova 16Bratislava
SK DUBNICA01Vysoká škola DTIDukelská štvrť 1404/613Dubnica Nad Váhom
SK KOMARNO01Univerzita J. SelyehoBratislavská cesta 3822Komárno
SK KOSICE01Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v KošiciachKomenského 73Košice
SK KOSICE02Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v KošiciachŠrobárova 2Košice
SK KOSICE03Technická univerzita v KošiciachLetná 9Košice
SK KOSICE05Vysoká škola bezpečnostného manažérstva, s. r.o.Košťova 1Košice
SK LIPTOV01Akadémia ozbrojených síl Generála M. R. ŠtefánikaDemänová 393Liptovský Mikuláš
SK NITRA01Univerzita Konštantína Filozofa v NitreTrieda Andreja Hlinku 1Nitra
SK NITRA02Slovenská poľnohospodárska univerzita v NitreTrieda Andreja Hlinku 2Nitra
SK PRESOV01Prešovská univerzita v PrešoveUl. 17. novembra 15Prešov
SK PRESOV02Vysoka skola medzinárodného podnikania ISM Slovakia v PrešoveDuchnovičovo námestie 1Prešov
SK RUZOMBE01Katolícka univerzita v RužomberkuHrabovská cesta 1ARužomberok
SK SLADKOV01Vysoká škola DanubiusFučíkova 269Sládkovičovo
SK TRENCIN01Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v TrenčíneŠtudentská 2Trenčín
SK TRENCIN02Vysoká škola manažmentuPanónska cesta 17Trenčín
SK TRNAVA01Trnavská univerzita v TrnaveHornopotočná 23Trnava
SK TRNAVA02Univerzita sv. Cyrila a Metoda v TrnaveNám. J. Herdu 2Trnava
SK ZILINA01Žilinská univerzita v ŽilineUniverzitná 8215/1Žilina
SK ZVOLEN01Technická univerzita vo ZvoleneT. G. Masaryka 24Zvolen

Akreditácia organizácií pre program Erasmus+ mládež

Pre udelenie akreditácie potrebné preukázateľná skúsenosť a pôsobenie v oblasti lokálnej práce s mládežou po dobu minimálne dvoch rokov pred predložením žiadosti o akreditáciu (2021-2027). V súčasných podmienkach je možné požiadať o akreditáciu priebežne do 31.12.2021. Ďalšie kolá výziev budú otvorené v priebehu programového obdobia.

Bližšie informácie z Európskej komisie týkajúce sa akreditácie organizácií v novom programe pre oblasť mládeže.
Online žiadosti na predkladanie akreditácie organizácií pre KA1 Erasmus+ (2021-2027).
Prezentácia o akreditácii v rámci Kľúčovej akcie 1 Erasmus+ mládež.

Ako podať žiadosť?

Jednoduchým vyplnením on-line formulára „Žiadosť o akreditáciu Erasmus“, na ktoré budete potrebovať „EU Login“. Ak ho ešte nemáte, vytvorte si ho online.

Platforma School Education Gateway pripravila kurz „Akreditácia – nová cesta k mobilitám Erasmus+“, ktorý vám pomôže zorientovať sa vo fungovaní akreditácií. Kurz pozostáva z 5 modulov a záverečného kvízu a k účasti je potrebná registrácia na webstránke SEG.