Erasmus Days 2024

FB_POST-1200X627.pdf

ErasmusDays je každoročná iniciatíva, ktorá slúži na oslavu a propagáciu programu Erasmus+ a iných projektov podporovaných Európskou úniou. Tieto dni sú určené na zvýšenie povedomia o prínosoch mobilít, vzdelávania a odbornej prípravy poskytovanej programom Erasmus+.

Hlavnými cieľmi ErasmusDays sú:

1. Oslava úspechov: Podpora a oslava projektov a aktivít, ktoré boli realizované v rámci programu Erasmus+. To môže zahŕňať projekty v oblasti vzdelávania, odbornej prípravy, mládeže a športu.

2. Vytváranie povedomia: Zvýšenie povedomia o možnostiach mobility, medzikultúrnom dialógu a európskej spolupráci, ktoré program Erasmus+ ponúka.

3. Podpora siete: Vytváranie a posilňovanie sietí medzi organizáciami, účastníkmi a zainteresovanými stranami, ktoré sa zúčastňujú alebo sa plánujú zúčastniť programu Erasmus+.

ErasmusDays sa obvykle konajú počas niekoľkých dní v októbri každý rok. Rôzne organizácie, školy, univerzity a podniky môžu organizovať podujatia, prezentácie, diskusie, workshopy alebo kampaňe, aby zdieľali svoje skúsenosti a príbehy s verejnosťou. Týmto spôsobom prispievajú k zvýšeniu viditeľnosti programu Erasmus+ a jeho pozitívneho vplyvu nielen v Európe.

6 dní osláv programu Erasmus+

Zaznačte si do kalendárov! 14. – 19. októbra 2024 sa bude konať 8. ročník #ErasmusDays. Staňte sa aj vy súčasťou Erasmus komunity! Podeľte sa so skúsenosťami a zážitkami z projektov Erasmus+ a Vašu akciu zaregistrujte už teraz na stránkach www.erasmusdays.eu

Slovensko sa do tejto aktivity zapojí už šiestykrát. Minulý rok mnoho z Vás urobilo veľa pre svoje okolie a svoju komunitu. Na Slovensku ste organizovali 104 podujatí, ktoré boli inšpiráciou pre ostatných po celom svete. Tento rok môžeme na mape sveta zviditeľniť Slovensko ešte viac!

Akú akciu zorganizovať?

Záleží iba na vašej kreativite. Vašu školu alebo inštitúciu môžete odprezentovať napríklad cez:

Zelený Erasmus+

Spojte sily a zorganizujte spoločné jesenné upratovanie alebo čistenie verejných priestorov vo Vašom meste. Alebo si na cestu do školy či práce zoberte bicykel, kolobežku, skateboard, kolieskové korčule…

Erasmus+ kvapka krvi

V dnešnej dobe potrebná ešte viac než inokedy – urobte dobrý skutok pre tých, ktorí to potrebujú a zorganizujte spoločné darovanie krvi.

Erasmus+ príbehy

Podeľte sa o svoje skúsenosti a zážitky s programom Erasmus+ a pri publikovaní na sociálnych sieťach, nezabudnite používať hashtagy #erasmusdays#erasmusdaysSK a #erasmusplusSK. Pošlite nám vaše články a fotografie na email news@saaic.sk, ktoré uverejníme na našich webových stránkach.

Diskusie

Ak to situácia umožní, zorganizujte stretnutie pre rodičov žiakov a predstavte im projekty, do ktorých sa škola zapája. Tento formát môžete zrealizovať aj online vďaka aplikáciám ako Skype, Whatsapp, Messenger, Zoom, Discord, Teams a iné.

Workshopy pre učiteľov

Zapojte Vašich kolegov a spoločne sa inšpirujte výstupmi z projektov, ktoré pomôžu zlepšiť kvalitu poskytovaného vzdelávania.

Súťaže a výzvy

Zorganizujte zaujímavú výzvu alebo online súťaž pre susednú školu a zdieľajte so všetkými Vaše fotografie z mobilít.

Ako sa zapojiť?

  • Na stránke www.erasmusdays.eu vyplňte online formulár, ktorý nájdete po kliknutí na tlačidlo „REGISTER YOUR EVENT“. Následne počkajte na schválenie podujatia národnou agentúrou a potvrdzujúci mail. Registrácia je v anglickom jazyku.
  • Registrácia na medzinárodnej stránke bude ukončená tesne pred začiatkom #ErasmusDays 2024.
  • Podujatia slovenských škôl a inštitúcií budú podporené aj národnou agentúrou. Ak sa zaregistrujete do 30. septembra 2024 (vrátane), pošleme Vám balík s informačnými a propagačnými materiálmi pre účastníkov Vášho podujatia.
  • Vaše otázky nám môžete posielať na adresu news@saaic.sk.

Čo obsahuje balíček s informačnými a propagačnými materiálmi?

  • Ako podporu na propagovanie programu Erasmus+ dostanete od národnej agentúry všeobecnú prezentáciu o programe, plagát #ErasmusDays 2024 a info balíček s propagačnými materiálmi pre účastníkov. Balíčky budeme posielať pre podujatia organizované virtuálne aj fyzicky.
  • Používajte slovenskú verziu grafiky #ErasmusDays 2024. Informácie o vašich akciách zdieľajte na Vašich webových stránkach, sociálnych sieťach a iných komunikačných platformách. Pri publikovaní na sociálnych sieťach nezabudnite použiť hashtagy #erasmusdays, #erasmusdaysSK a #erasmusplusSK – dajte nám o sebe vedieť!

 

Tento rok je tiež pripravená veľká výzva na sociálnych sieťach. Zdieľajte svoje zážitky originálnym spôsobom, a to natočením tzv. „Tell me…without telling me“ videa, ktoré predstaví Váš pohľad na program Erasmus+. Pre predstavu si môžete pozrieť tieto príklady.

Inšpirujte sa

Pozrite sa na FOTOGRAFIE Z PODUJATÍ z ErasmusDays 2023, TLAČOVÚ SPRÁVU a REPORT, v ktorom sa okrem iného dozviete aj to, že Slovensko sa zo všetkých krajín umiestnilo na 10. mieste!

Organizácia Názov podujatia Typ podujatia Popis
Maly Berlin Open Slovakia with the European Solidarity Corps program! Online conferences, meetings and webinar We’re happy to invite you to our meeting of the European Solidarity Corps program volunteers 2021 in Slovakia. Three bright personalities from different parts of Europe will be glad to share their experience of ESC volunteering with you. Don’t hesitate to join and ask any questions about the program, Slovak culture, our personal motivation, etc. Looking forward to seeing you!
Stredná zdravotnícka škola in Liptovský Mikuláš Erasmus Days in SZŠ in Liptovský Mikuláš Meetings As the part of the ErasmusDays 2021 activities, which will take place from 14-th to 16-th October 2021, students will be introduced to the possibilities of the Erasmus + program. A stand with some information and promotional materials will be created in the atrium of the school. At the stand, students will be able to ask everything they are interested in in connection with the planned activities within Erasmus + at our school in the school year 2021/2022.
Gymnázium V. Mihálika Sereď Decide for yourself- No to extremism Conferences, presentations, round tables Teachers from partner schools in Slovakia, Italy, Spain and Portugal share their experiences of Erasmus+ projects during the staff meeting in Slovakia as part of the Erasmus+ project NOE- No to extremism- remember our past. The project focuses on developing critical thinking and media literacy among students. Apart from workshops and discussions held at school, there will be a workshop in cooperation with educational organization Post Bellum and The Holocaust museum in Sereď with a title ” Decide for yourself” on the 14 October 2021.
Základná škola s materskou školou Viliama Záborského, Levická 737, Vráble Erasmus Days 2021 – How we collaborate with European friends Exhibition
Other event
We realize several activities at our school and in cooperation with partner schools of our projects.
Students create a promotional board with information about our previous projects results, online activities, stays and videoconferences. We create a poster for parents and the community, which we publish on the project and school website.
We make and send a short video greetings to our friends in Europe.
We also send greetings through the forum of our eTwinning project – We live in Europe.
Gymnázium Jána Hollého, Na hlinách 7279/30, Trnava Učíme sa spolu Online conferences, meetings and webinar Zorganizujeme online míting účastníkov Job-shadowingu v Nice a členov Slovenskej asociácie učiteľov FRJ. Stretnú sa riadiaci pracovníci z 8 slovenských škôl rôzneho zamerania s členmi SAUF s cieľom zhodnotiť zrealizovanú mobilitu a načrtnúť ďalšie možnosti spolupráce s projektovými partnermi. Chceme nájsť spôsoby, ako ešte viac spropagovať program Erasmus Plus, aby sa podporila internacionalizácia škôl a nadviazanie medzinárodných vzťahov.
Základná škola s MŠ Krivany Jabĺčkový beh Sports event, competition V tento deň žiaci zábavnou formou získajú informácie o jablku a jeho pozitívnemu vplyvu na zdravie. Pre žiakov budú pripravené sprievodné aktivity na chodbe školy ako jablková pavučinka, slalom a puzzle. Po nich žiaci samostatne ale aj s rodičmi jabĺčkovým behom urobia niečo pre svoje zdravie. V tejto aktivite je nápomocná obec, rodičia, učitelia a občianske združenie ZRPŠ Krivany.
Institute of Ethnology and Social Anthropology, Slovak Academy of Sciences We DESIRE D4All for age-friendly housing! Online testimonies, exhibitions In one of the Erasmus Days (15/10), we will do a social media multiple daily event, cross-posting in multiple channels (Facebook, Linkedin, Twitter, Instagram, YouTube) of the 5 DESIRE partners the project results so far, interviews with partners, the first newsletter of DESIRE and much more!
Slovak University of Technology in Bratislava, Faculty of Architecture and Design We DESIRE D4All for age-friendly housing! Other event In one of the Erasmus Days (15/10), we will do a social media multiple daily event, cross-posting in multiple channels (Facebook, Linkedin, Twitter, Instagram, YouTube) of the 5 DESIRE partners the project results so far, interviews with partners, the first newsletter of DESIRE and much more!
Súkromná stredná odborná škola – Magán Szakkozépiskola Day of Spanish Gastronomy – Deň španielskej gastronómie Film projection
Other event
presentation
The students who completed a four-week vocational training in Spain are going to be “teachers” of food preparation. They are going to prepare Spanish paella with their younger schoolmates.
Program:
Cooking Class – the teachers will be the “Erasmus students”
Presentation – What we have learnt in Spain?
Discussion – Inform! Activate! Participate!
Gymnázium ErasmusDay with SDGs at Stary gympel Other event We at Stary gympel are going to initiate 17 areas for each class to engage in any activity they think will advance the environmental project. Each class can decide how and what to do with no barriers starting on the ErasmusDay.
The school, at the same time, will be introducing and presenting the 17 Sustainable Development Goals (SDGs) by featuring 17 steps with a goal idea on each step to establish a connection between young people and their need to be active at the school level while tackling various aspects of the topic.
Goethe-Institut Bratislava, Adel Slovakia Cleaning event in Vlčie hrdlo, Čierny les Sports event, competition
Conferences, presentations, round tables
Other event
As part of Erasmus days, we decided to organize a larger cleaning event at the black dump in Bratislava. The landfill is large, ugly, destroys the environment, groundwater, living space near a beautiful bike path along the Little Danube. We join forces and the event is organized by two organizations, the Goethe-Institut Bratislava and Adel Slovakia. Cleaning is also a workshop, during which we will inform about the Erasmus + projects of which we are a part. Log in and help us clean up the black dump in the wider center of Bratislava.
Základná škola, Moskovská 2, Banská Bystrica Let’s talk Erasmus 2021 Conferences, presentations, round tables
Meetings
presentation
During the days 14th – 15th of October we are going to organize a workshop for the colleagues within our school. Erasmus participants will share their experience and knowledge from the mobilities so that others could get an isnpiration for their teaching activities and career.
ESN STUBA #ESN Walking Challenge Sports event, competition
Other event
Social media contests and challenges
Meetings
Will be found and completed via Strava App, where you will track your walking or running during those days. You can win valuable prizes.
Join our club on the Strava app to join the challenge! https://www.strava.com/clubs/esnstuba
ESN STUBA #ESN Bike Hunt Sports event, competition
Meetings
This event can be completed by using e-bikes, e-scooters, or by walking as well. The goal is to follow given clues, that can be found in ESN STUBA QR codes along your way and send them to stuba@esn.sk once you finish. You can win valuable prizes as well.
The first three people in the leaderboards of the club by the end of the week (11th to 17th of October) will be rewarded!
Základná škola A. Sládkoviča Sliač Erasmus+ Escape Game Sports event, competition We have several Erasmus+ projects in our school. We would like to know how much our pupils know about them. There will be some clues and they will have to find the correct answers to open the combination padlock and get the reward.
Základná škola, Hrnčiarska 2119/1, Zvolen Healthy Kids for Healthy Europe Show, concert, festival
Other event
Online conferences, meetings and webinar
concert
The aim is to disseminate the ideas of our E+ project Healthy Europe. 1. Video conference – online chat with project partners, Slovak kids will present their musical number. 2. Stop bullying – a short play with the moral. 3. Healthy Europe Quiz – a creative competition on the countries from the project. 4. Older kids will teach younger ones how to play different board games. 5. Let’s go out! – kids will go outside to play games from the Book of Games. 6. Healthy Drinks – prepared by kids. 7.  World Food Day – a poster of a food journey.
Stredná odborná škola Pruské Erasmus Days 2021 in SOŠ Pruské Conferences, presentations, round tables
presentation
Erasmus Days 2021 in SOŠ Pruské bude zamerané na propagáciu a prezentáciu programu Erasmus+. Stredná odborná škola pripraví video prezentáciu prostredníctvom ktorej bude predstavený príbeh školy v programe Erasmus+ a zároveň sa bude konať diskusia s účastníkmi niektorých realizovaných projektov.<br />
Cieľom bude motivovať mladých ľudí, aby sa zapájali do podobných projektov a ukázať im výhody mobilít. Súčasťou prezentácie bude aj dotazníkový prieskum pre záujemcov mobilít v rámci programu Erasmus+.<br />
Akadémia umení v Banskej Bystrici Erasmus makes Duo! Show, concert, festival
Facebook live, Instagram story,…
concert
Erasmus is a truly unique opportunity that connects young people from all over Europe, but it is not only an opportunity to learn new things on mobility, but also a chance to connect a young musician to create a new chamber ensemble!Me, Andrei Simanchuk(saxophone) and Ivana Chrapková(piano),  during our mobility at the Academy of Music in Katowice, founded our duet, and would like to share the experience with young musicians, students, and just please people with a good concert LIVE and online!
Prievidza We are strong together Exhibition
Other event
Meetings
presentation
During the Erasmus days our school will be organizing two different part of activities. In the first part we will present the results of the all successful programs  and project organized with the help of Erasmus+ funding. The students and teachers will make a presentation for the students, teachers and pubic. We will also do an exhibition of photos from different mobilities. <br />
Regarding green Erasmus we will clean the surrounding of our school and city park as well. <br />
Stredná odborná škola pedagogická Lučenec E+ we share! Film projection
Conferences, presentations, round tables
Facebook live, Instagram story,…
presentation
We would like to organize ErasmusDays event at our school. We are going to invite our exstudents to talk about Erasmus+ mobilities in the UK and in Hungary. We currently run our KA2 project where we cooperate with our partners in Czech republic. Students working mostly online will present their experiences with this project.
ZŠ Hutnícka 16, Spišská Nová Ves A plant for my School Other event We would like to dedicate one day to the installation of a new green space around the school. Our students will bring plants from their gardens, from gardens of their friends or family. We will collect plants and do various pre-planting activities. We invite parents and other members of students´ families to join us on Planting Day. We hope to reconnect the school with parents and the neighborhood community. We also believe that this kind of activity helps to enhance the environmental awareness of students.
Spojená škola – Ľudmily Podjavorinskej 22 Green Erasmus+ Facebook live, Instagram story,…
Other event
Our school would like to organise the event called Green Erasmus+. During Erasmus days we are going to encourage our teachers and students to find green ways to get to school, whether it’s walking, biking, or riding a scooter. Our team hopes it might make all generations fall in love with the mode of transportation. We are also planning to clean some areas in our city. Our biggest wish is to educate students, parents and let everyone know the impact an entire school can make on the environment.( via Social media, school banners…)
University of Zilina, Faculty of Management Science and Informatics Erasmus+ partners – incoming students introduce their universities Online conferences, meetings and webinar Erasmus+ incoming students will introduce their universities to students of the University of Žilina, the Faculty of Management Science and Informatics. The partner universities will be introduced during the information seminar about student mobilities. The seminar participants are voting for the most interesting partner university.
WorkSpace Europe When you doubt, just paint it out! Original creation In the festive spirit that the Erasmus+ program provides us, we will dive in to the art . We at WorkSpace Europe, prepared for all of you a workshop of Art. In the pleasant atmosphere of a small wine bar and under the supervision of an experienced painter, let’s try to paint paintings with themes from different countries.
Špeciálna základná škola s vyučovacím jazykom maďarským Hurbanovo- Súeciális Alapiskola Vyčistime okolie Kaplnky a krypty rod.Konkoly! Other event Naša škola už niekoľko rokov vedome vedie žiakov (žiakov s mentálnym postihnutím) k prosociálnosti prostredníctvom verejnoprospešnej práce – čistenia verejných priestorov mesta Hurbanovo. Túto našu činnosť vykonávame niekoľkokrát do roka, ale niekedy na zviditeľnenie našich aktivít využívame aj rôzne výzvy a projekty s obdobnou tematikou.  Ako vlastnú iniciatívu v rámci EramusDays 2021 plánujeme realizovať aktivitu-Vyčistime okolie Kaplnky a krypty rod.Konkoly!
Materská škola 1.mája č. 4, Banská Štiavnica, 969 01 Happier School with Erasmus Exhibition
Other event
Our school will prepare an exhibition of photographs from Erasmus + mobilities,where our teachers participated. What we gained from those courses. We also prepare powerpoint presentation which we post on our website, how can teacher from kindergartens attend a course Erasmus +. Part of  Erasmus Days will be also a Green Erasmus Day- Cleaning and landscaping of school garden and schools surrounding.
Gymnázium Cyrila Daxnera, Vranov nad Topľou, Slovakia Probiotics In Our Diet Conferences, presentations, round tables
Meetings
Mobility meeting within existing project with partner schools from Turkey, Poland, Greece, Lithuania and Italy. The event was postponed due to the pandemic, but between 11 and 15 October, students will be working on tasks related to the topic and they will present them at a mini Erasmus conference altogether with invited guests – experts in the area of probiotics (doctors, representatives of a start-up company producing personalized probiotics, dietitians and students)
Gymnázium, Hlinská 29, Žilina Gymza #ERASMUSDAYS Film projection
Exhibition
Online games and e-sport tournament
presentation
We would like to share previous experiences wiht members of Erasmus+ team via activity MY ERASMUS+ STORY (online video presentation), present ongoing projects to new students in activity GYMZA ERASMUS+ opportunities, activity VIRTUAL ESCAPE ROOM ERASMUS+ is going to be shared also with our projects partners and ERASMUS+ TEAMBUILDING will be organised (physicaly or virtually) for our team members.
Matej Bel University in Banska Bystrica Matej Bel University Erasmusdays 2021 Exhibition
Social media contests and challenges
Online testimonies, exhibitions
testimonies
The students of Matej Bel University love to travel and explore. Even the difficult times of the pandemic did not stop them and therefore, we would like to show the experiences of our students on mobilites. Photos and testimonials will be shared on our social media accounts and on our website. Our students and the public can vote and choose the best and win a small price.
Erasmus Students Network – ESN Lets help castle Starhrad Original creation The Old Castle guarded the trade route, toll was also collected. The castle began to descend at the turn of the 15th and 16th centuries. That’s why Pongráczi noble family wanted to demolish it and built two mansions in Krasňany and Nededza instead of the castle.
The ruins of the castle can be reached from the bridge in Nezbudská Lúčka in about 1 hour along the marked hiking trail. At the Old Castle, you can also be enchanted by the unique view of Domašínský meander of Váh river.
And now we need your help to save this cultural heritage.
ZŠ SSV Staráme sa o prírodu Sports event, competition
Exhibition
Spojením príjemného s užitočným sa postaráme o to, aby boli naše lesy čistejšie. Spoločne učitelia,  žiaci a ich rodičia sa vyberieme na turistiku a cestou vyčistíme prírodu od odpadkov, ktoré tam zanechali nezodpovední “turisti”. Zároveň žiaci v školských kluboch dajú veciam druhú šancu a budú vyrábať predmety z recyklovateľných materiálov.
SSŠ EDURAM GreenErasmus and Blood donation Meetings
presentation
SSŠ Eduram in Krompachy, in cooperation with National Transfusion Service, is organizing a donor event in the school auditorium. The event will be accompsnirf by an exhibition and presentation of implemented Erasmus+ projects and initiatives in which the school is involved. At this event we will talk about important topics such as health, climate change, pandemic situation and its impact on erasmus+ mobility. Student wil be involved in activities to protect the enviroment and clean up the school area.
INEX Slovakia EZS, školenia a mládežnícke výmeny – online informačné stretnutie Online conferences, meetings and webinar
presentation
V rámci Erasmusdays2021 sme pripravili online informačné stretnutie (14.10.2021 o 18:00), kde sa dozvieš: Čo sú to Erasmus+ mládežnícke výmeny a školenia, na čo sa tieto projekty zameriavajú a kto sa môže prihlásiť? Čo je to ESC? Kde hľadať aktuálne ponuky na projekty? Náklady počas projektu? Príklady projektov? Kam sa dá vycestovať? Môžeš sa tešiť aj na príbehy našich dobrovoľníkov.  Viac informácií nájdeš na: https://www.inex.sk/sk/events/50699/show_public
Zakladna skola, Dargovskych hrdinov 19, Humenne, Slovakia Green days at Eco – school in Humenne Other event This event is focusing on the greenery around our school and open areas which are included in school yard. The main aim of the event is to go further with the idea of the Erasmus+ project “Little steps make a big difference. Together we care for our home.” which has been officially finished and thanks to it, our school became a member of global Eco – schools network around the world. We will focus on our school atrium to get closer to its final rebuilding and making this area as a school protected area with the possibility of learning outside.
Gymnázium Ľudovíta Štúra Zvolen Erasmusdays 2021 Other event
Online conferences, meetings and webinar
Social media contests and challenges
Meetings
V období konania Erasmusdays bude na našej škole prebiehať virtuálna mobilita v rámci projektu Erasmus+ s názvom “explaining- europe”. Pre účastníkov stretnutia sme pripravili rôzne aktivity, napr. krátke zhrnutie informácií o EU, na základe ktorých budú riešiť kvíz v aplikácii slido, v skupinách budú diskutovať na rôzne témy,….
Pre všetkých žiakov našej školy som pripravila krátky kvíz o programe Erasmus+, ktorý im bude zaslaný prostredníctvom emailov a školskej edupage. Úspešní riešitelia budú odmenení upomienkovými predmetmi.
Obchodná akadémia ErasmusDays2021 Film projection
Conferences, presentations, round tables
Facebook live, Instagram story,…
presentation
Obchodná akadémia v Dolnom Kubíne pripraví prezenčný deň o ukončených projektoch programu Erasmus+, kde sa účastníci mobility formou prezentácií, diskusií a zábavných kvízov podelia so svojimi rovesníkmi o skúsenosti a zážitky, ktoré nadobudli počas odbornej stáže v Portugalsku.  Zároveň bude žiakom predstavený nový projekt Erasmus+. Cieľom je motivovať mladších žiakov, aby mali odvahu a nebáli sa vycestovať za odbornými zručnosťami a zážitkami do inej krajiny EÚ.
Súkromná spojená škola Železiarne Podbrezová Green day Sports event, competition
Exhibition
Facebook live, Instagram story,…
Meetings
We decided to clean nature nearby. There is a lot of rubbish and old litter and we do not want to live like that anymore. There will be a pohotoshooting before and after and we will organize a mini exhibition in our Erasmus room with a photo competition and the winner will get a green prize for creativity. There will be a little something for everyone – coffee and cakes to go.
Stredná zdravotnícka škola, Školská 230, Považská Bystrica Erasmus+-cesta k vyššej odbornosti žiakov Exhibition
Conferences, presentations, round tables
Facebook live, Instagram story,…
V rámci ERASMUS DAYS 2021 plánujeme na našej škole dňa uskutočniť prezentáciu programu ERASMUS+. Žiaci, ktorí sa zúčastnili zahraničnej odbornej stáže v septembri 2021 v rámci tohto projektu, pripravia besedu, počas ktorej priblížia svojim spolužiakom zážitky a skúsenosti z praxe realizovanej v českej a nemeckej nemocnici pomocou videoprezentácií a výstavky fotografií. Zároveň im budú odpovedať na otázky a tak ich motivovať k účasti na programe. Spracované video bude umiestnené i na webovej stránke školy, sociálnych sieťach.
Stredna zdravotnicka skola, Zahradnicka 44, Bratislava Erasmus days a my Exhibition
Other event
presentation
Počas týchto dní zorganizuje 1 učiteľ, ktorý  bol na vzdelávacom kurze v zahraničí pre svojich kolegov školenie v digitálnych technológiách na tému – Ako vytvoriť inštruktážne video.
Źiaci – bývalí účastníci stáží so svojimi priateľmi vyčistia verejné priestranstvo.
V školskom rozhlase odvysielame reláciu so skúsenosťami bývalých účastníkov stáží.
Pripravíme online výstavu fotografií zo stáží z roku 2021.
Obchodna akademia Erasmus na Watsonke Film projection
Conferences, presentations, round tables
testimonies
Meetings
During our two-day event, which we call “Erasmus na Watsonke” we would like to present the results of our realized projects to students, new colleagues and general public. We will focus primarily on our last 2 projects that we realized during the pandemic Covid-19. We want to get our students interested in mobilites even in times of pademic and to show that it’s possible to realize them. We’ve decided to organize 2 parts:
For students: presentation,video on school website, fb website, discussion
For teachers: workshop, VMob. exp., Metodol.
Základná škola Staničná 13, Košice, Slovakia Erasmus Days at ZŠ Staničná 13, Košice Exhibition
Conferences, presentations, round tables
Testimonies, meetings, open house
Online conferences, meetings and webinar
The event will take place at our school on 14 – 15 October, 2021. The teachers and the students active in our two Erasmus+ project will present the programme, its aims, benefits and share their own Erasmus+ experience. The ones being  on a long term mobility in our partner school this month will join the audience virtually and share their current experience. The exhibition presenting the current and the past projects will be part of the event. Green Erasmus is a concurrent event during which our students will clean up the school yard.
Stredná zdravotnícka škola Banská Bystrica Erasmus days in Stredná zdravotnícka škola v Banskej Bystrici Other event
presentation
The Secondary Medical School in Banská Bystrica will prepare a discussion for the pupils of the 1st school year on the topic of Erasmus plu on the the school (possibilities and opportunities).
In addition to the prepared presentation (lecture), our students will be involved in activities related to the protection of our environment. As part of the autumn cleaning, students will clean the premises of our school and the surrounding area from garbage, but also from natural biowaste – branches or leaves.
Primary School Nábrežná Erasmus Vibes in Primary School Nábrežná Facebook live, Instagram story,…
Other event
Social media contests and challenges
Online surveys
Erasmus teachers will organize events during their lessons to promote current school Erasmus+ project and Erasmus+ activities made during past years.
We want all the pupils to hear about Erasmus+ and to learn what Erasmus+ can bring to their lives. We will share the ideas here for other Erasmus+ supporters 🙂
https://padlet.com/ulohyaj/eplusdays21
We would like to organize an online meeting with teachers coming from schools in our region, too.
Základná škola Jozefa Horáka Deň lipy Other event Lipa – symbol Slovákov. Do školy deti prichádzajú popri veľkej lipe rastúcej za neďalekými garážami. Žiaľ, pod lipou sa podvečer stretávajú skupinky neprispôsobivej mládeže a zanechávajú po sebe neporiadok. V rámci tohto projektu sa deti našej školy rozhodli vyčistiť jej okolie ako aj okolité cestičky ktoré ku nej vedú. Po prázdninách sme sa rozhodli ekologicky a svojpomocne zlikvidovať aj burinu z areálu školy. Spoluprácu pri likvidácii odpadu nám prisľúbili TS mesta. Tie potom urobia aj profesionálnu ukážku triedenia a likvidácie odpadu.
Obchodná akadémia Považská Bystrica Erasmus Days 2021 na Obchodnej akadémii Považská Bystrica Exhibition
Facebook live, Instagram story,…
Other event
presentation
OA pripraví v rámci Erasmus Days nasledovné aktivity: čistenie a upratovanie verejných priestorov v rámci aktivity Zelený Erasmus+, prezentáciu projektu Erasmus+ Start Up International, do ktorej je zapojená škola, a to formou nástenky, uverejnenie správy na webe a sociálnych sieťach  o výmennom pobyte študentov v Holandsku, ktorý sa uskutoční práve v čase Erasmus Days. Po príchode z pobytu študenti pripravia prezentáciu pre ostatných študentov a formou besedy  ich oboznámia s priebehom projektu a  možnosťami mobility študentov a učiteľov.
SOŠ obchodu a služieb, Michalovce Erasmus blood donation Other event Because of pandemic situation in the world, with a lot of victims of Covid 19, we decided to help with this act of humanity. There are no borders when it comes to human life. Our students will be registered in a local transfusion station together with some teachers and they will donor blood for patients who need it. A blood drop is a symbol of cooperation, help and solidarity, the same as Erasmus projets are.
Elementary school, Nabrezna 95, Nove Zamky Distance learning presentation Advantages and disadvantages of distance learning on Nabrezna
Gymnázium Lipany Erasmus Day in Lipany Conferences, presentations, round tables
Online surveys
Meetings
presentation
Presentation of Erasmus+ Program for teachers and students, dissemination of information from implemented project and mobilities: experiences and contribution.  Quiz and Survey about Erasmus+ Program among teachers, students and parents.
Základná škola J. A. Komenského, Sereď Erasmus + stories Social media contests and challenges Posting the articles about Project LIRE/Language interpretation through reading/ on social media
Obec Hlinné – Základná škola Hlinné Erasmus Day 2021 in Hlinné Exhibition
Other event
Základná škola v Hlinnom si v rámci Erasmus Days pripravila viacero aktivít, ktorými predstaví žiakom, rodičom i širšej verejnosti minulé, ale aj v súčasnosti prebiehajúci Erasmus+ projekt prostredníctvom videí na informačných paneloch, výstavou fotografií a získaných materiálov na informačnej tabuli vo vestibule školy, informáciami publikovanými na webstránke školy a workshopom, zameraným na zdieľanie skúseností s partnerskými organizáciami a konkrétnymi výstupmi, ktoré sme na našej škole po príklade zo zahraničia úspešne implementovali.
Stredná odborná škola technická BLOOD DONATION – mobility in the right direction Other event Stredná odborná škola technická organizuje v rámci Erasmusdays akciu a názvom: Darovanie krvi–mobilita tým správnym smerom, ktorá sa uskutoční v termíne 15. – 20.10.2021.
Nakoľko nám epidemiologická situácia nedovoľuje zorganizovať hromadný odber krvi na našej škole, rozhodli sme sa, že my navštívime v danom časovom intervale oravské nemocnice s cieľom darovania najvzácnejšej tekutiny.
Akcia je určená nielen pre žiakov a zamestnancov školy, ale aj pre všetkých ľudí, ktorí chcú spolu s nami pomôcť zachraňovať životy, a tým osláviť Erasmusdays.
Základná umelecká škola Sliač 3K &amp; 3M Kreativita – Kompetencia – UMENIE * Materiál – Moduly – HUDBA Exhibition
concert
Cieľom je aplikácia nových kreatívnych prístupov v koncertnej činnosti cez online prezentáciu. Počas pandémie COVID 19 je dôležité, aby sa našiel spôsob elektronickej komunikácie medzi študentami a učiteľmi, ale tiež umelcami a publikom navzájom tak, aby sa zachovala integrita vyučovania a kvalita umeleckých vystúpení. Súčasťou podujatia bude elektronická výstava výtvarných prác študentov. Táto výzva je spojená s hľadaním nových inovatívnych možností elektronickej komunikácie, digitalizáciou obsahu a kvalitnej online prezentácie.
Erasmus Students Network – ESN Be Erasmus positive Conferences, presentations, round tables
Online conferences, meetings and webinar
presentation
Erasmus is a huge opportunity and experience. However, spending a whole semester or two away from home, in another country, in another corner of the world takes a lot of courage.
This lecture will help you broaden your horizons and open your eyes, introduce some foreign universities and help you decide whether you want to experience such a stay.
Stredná odborná škola obchodu a služieb Better Future Conferences, presentations, round tables
Other event
Meetings
presentation
Let’s get together and make a better future for all of us by planting trees, organising a school litter pick, voluntary blood donation and by using green transportation. We are keen on showing our students that protecting our planet starts with us. #Erasmus Days will offer a wide variety of presentations, round table discussions and interesting activities. Our organisation is a newcomer to the Erasmus+ project, so there is a need to introduce the programme to our students, teachers, parents and school partners.
Gymnázium, Alejová 1 Crimes against Nature Exhibition The event is going to be an exhibition of students´ photos of crimes agains nature.It is going to be organised in a form of competition and the best photo is going to be awarded.
We are also going to post the whole exibition on our website, IG and FB profiles.
Hotelová akadémia Culture in Action, Escape Game Online games and e-sport tournament
Meetings
Students of our school will play the escape game which was created during our Erasmus KA2 project, Culture in action. The escape game was created by students, participants in the eTwinning and Erasmus+ project. Those students will present the project to others and challenge them to play and explore interesting facts about the culture of the 4 partner countries.
+4 your future = Erasmus +4 your future = Erasmus Sports event, competition Katolícka univerzita v Ružomberku si pre študentov pripravila zábavný kvíz zameraný na všeobecný rozhľad v oblastiach geografie, histórie, architektúry, kultúry, cudzích jazykov, svetových metropol, národných jedál a pod., ktorého cieľom je podporiť vzťah a vzájomné porozumenie medzi domácimi a zahraničnými študentmi, ktorí prišli na univerzitu študovať v rámci programu Erasmus+. Študenti sa rovnako dozvedia o možnostiach nového programu.
Základná škola Ľubica, Školská 1, 05971 Ľubica Presentation of our project We were neighbors, now we are friends. Film projection
Exhibition
Meetings
open houses
presentation
Presentation of our activities. Logo design, use of ICT, modern software that facilitates project work, mascot travel, diary writing, online reading. Panel exhibition of photos about our project, discussion about what we succeeded and what did not, the creation of videos and the exchange of experiences with foreign partners.
Súkromná stredná odborná škola Bukovecká 17, Košice Meet Erasmus+ projects Exhibition
presentation
The aim of this event is to show and inform our junior students and stuff about our experiences from previous Erasmus+ projects. During this day we would like to present photos, videos, and more personal information. Everything will be performed by our graduates who had taken part on these projects.
Gymnázium duklianskych hrdinov, Svidník Let’s celebrate #erasmusdays Exhibition
Conferences, presentations, round tables
Facebook live, Instagram story,…
Meetings, open houses
We will discuss our project Future in the Past with our students and share it live at social media (Instagram, Facebook, webpage of the project, eTwinning atc). At most of our subject we will teach and learn something, which is connected to the project – about The World War Second, tolerance, racism etc. Moreover we will have an exhibition of the pictures and posters that we have created. If the situation allows it we will invite students from other schools and also parents to come and so we can present our project to them personally.
Hornzemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou Online conferences, meetings and webinar Inovatívne trendy zo zahraničných knižníc
Prezentácia získaných poznatkov zo zahraničia pre študentov stredných škôl z Vranova nad Topľou
Gymnázium, Ul. 1. mája 8, 901 01 Malacky Green Erasmus+ Sports event, competition We will participate in the ErasmusDay 2021 event in green form. We will take a bike, scooter, skateboard, roller skates on the way to school or work…
Gymnázium Andreja Vrábla  Levice,Slovakia GAV Levice goes Erasmus+ Facebook live, Instagram story,…
Online surveys
GAV LEVICE go ERASMUS+ will be organized on 16th October through online discussions and live broadcast through youtube project channel. Not only we will share the project ideas, outcomes and goals but we would love to present the number of cooperations we already had with Postbellum.sk, Holocaust Museum Sereď, Tekov Museum Levice . We would like to emphasize the importance of raising awareness within the topics of migration and fighting extremistic ideas through the project activities which can be part of non-formal education .
Cirkevná spojená škola Erasmus+ kvapka krvi Other event V rámci školy plánujeme osloviť končiace ročníky a zorganizovať spoločné darovanie krvi pri príležitosti Erasmusdays, aby sme tak podporili ducha vzájomnej pomoci, ktorá aj v tomto prípade nepozná hranice.
Stredná zdravotnícka škola Erasmusdays na zdravotke už tretíkrát Facebook live, Instagram story,…
Other event
Meetings
14.10. 2021 s akciou Zelený Erasmus skrášlime okolie našej školy –  vyzbierame odpadky, pohrabeme lístie, ostriháme kríky, zazimujeme bylinky… A nasledujúci deň 15. 10. 2021 sa zúčastníme spoločného odberu krvi vo Všeobecnej nemocnice s poliklinikou v Lučenci. Rozhodnutie darovať krv má veľký význam a sme hrdí na našich študentov, ktorí  každý rok sa zapájajú do tejto peknej akcie. Nech tieto dni sa stanú tradíciou aj do budúcna…
Škola umeleckého priemyslu, Sovietskych hrdinov 369/24, Svidník ErasmusDays at ŠUP Svidník Online games and e-sport tournament
Original creation
presentation
During ErasmusDays at ŠUP Svidník we will organize presentations about ongoing Erasmus+ projects on our school. Since we are an art school, our students will also work on the creation of Erasmus+ promo materials of different kinds (t-shirts, badges…). All our students will take part in an online knowledge quiz about the Erasmus+ program.
Základná škola sv. Andeja Svorada a Benedikta ERASMUS DAYS 2021 in Skalité Meetings
presentation
ZŠ sv. Andreja Svorada a Benedikta pozýva 14. októbra o 14:00 do školy žiakov, rodičov a všetkých záujemcov o program Erasmus +. Pripravený bude info-stánok, výstava záverečných produktov realizovaných projektov, diskusné stretnutia s účastníkmi projektov, prezentácie, videozáznamy, fotografie. S prezentáciu sa predstaví mladá dobrovoľníčka Tamar z Gruzínska. Budeme diskutovať o programe dobrovoľníckej činnosti.
Spojená škola sv. Košických mučeníkov, Čordákova 50, Košice, Slovakia Ekologický, inkluzívny, erudovaný a kreatívny školský svet na východe Slovenska Exhibition
Conferences, presentations, round tables
Meetings
Original creation, conference
presentation
Našou ambíciou je predstaviť špecifické aktivity:
– Praktickú ukážku reálnej inklúzie – špecifické cvičenia žiakov s liečebným pedagógom, terapeuticko-korekčné cvičenia v praxi.Pôjde o konferenciu pre učiteľov aj s fotodokumentáciou.
– Fotopríbeh úspešnej mobility počas koronakrízy – pôjde o zdieľanie pred publikom 90 zamestnancov školy a neskôr publikovanie na školskom webe.
– Ekologický faktor v Spojenej škole. Pôjde o organizáciu jesenného upratovania areálu školy s dôrazom na udržateľnosť a využitie listov stromov vo vzdelávaní.
Základná škola, Haniska 290 Eco Act Other event Our students will enrich their ecological thinking and acting. We improve recycling at our school by palcing new bins at all classrooms and by having a discussion with the students. Our local authority and school founder – village Haniska and the mayor of Haniska will be engaged in this project too. We want all of the citizens of Haniska to participate in better recycling and reducing their waste by empowering our students. They will be the heralds of green thinking in our community.
Stredná odborná škola technická, Partizánska 1, 071 01 Michalovce Discovering the world with Erasmus even easier … Exhibition
Meetings
We will organize the exhibitions of photos, pictures, facts, stories, links etc. at our school. The exibition will be situated in the entrance hall and on the noticeboards all around the school. The groups of students and teachers will visit the exhibition points as a tour with the teachers – participants of the previous projects – as guides according to the plan prepared in advance. Part of the “tours” will be disscussion about Erasmus, sharing experience, answering questions and watching the pictures and photos.
ZŠ Eleny Maróthy Šoltésovej Krupina #ERASMUSDAYS in our school Facebook live, Instagram story,…
Podcasts
presentation
In our school, we have 2 running projects within the Erasmus+ program KA 229. Due to the Covid situation, all activities were transferred to the online world if there were any. In this event, we would like to make the promotion of the program and motivate our pupils to stay tuned on the wave of Erasmus till the world situation come back to normal and we can travel safely again to visit our projects partners. We plan to have different activities during Erasmus days such as color day, quiz, and podcast.
SOŠ obchodu a služieb #ERASMUSDAYS NA HOTELOVKE Exhibition
Conferences, presentations, round tables
Meetings
presentation
Naši absolventi odborných stáží z radov študentov i učiteľov sa so svojimi spolužiakmi a kolegami podelia o svoje skúsenosti, vedomosti ale i zážitky z oblasti gastronómie, hoteliérstva, kaderníckych služieb či cestovného ruchu získané na mobilitách v krajinách Európskej únie ako sú Taliansko, Malta, Španielsko. V priestoroch školy pripravíme workshop – prezentáciu úspešných projektov Erasmus+, a to formou nástenných a informačných tabúľ, Power Pointových prezentácií, krátkych videí.
Stredná odborná škola obchodu a služieb – Kereskedelmi és Szolgáltatóipari Szakközépiskola Erasmus + through the eyes of our students Exhibition
Facebook live, Instagram story,…
Meetings
If the situation allows, we will organize a meeting in person for the parents of our school’s students and students in order to introduce them the projects in which the school is involved. If necessary, we can also implement this meeting online thanks to applications. During the meeting we will inform about current and previous projects through an exhibition of photos, short videos as well as interviews with participants. As part of ErasmusDays, we will also start recruiting participants in currently implemented KA1 and KA2 projects.
ZŠ Škultétyho 1, Nitra Climate changes Original creation Topic of this year´s Erasmusdays will be dedicated to Climate changes. Pupils should be aware of climate change impact by  doing  various activities, comparing pictures of nature and watching educational videos. They expand their knowledge from environment, they also enhance their communication skills by talking about how people can reduce pollution. Posters will be made by them as a reminder of how people treat their planet and how their choices change the world.
Základná škola s materskou školou, Demandice 131, Slovakia Cup stacking challenge Sports event, competition
Exhibition
presentation
Cup stacking challenge is an event held between partners of an Erasmus+ project “What a waste” for the second time. Its goal is to motivate pupils to get involved in the project. Except of the challenge we will collect the plastic cups to emphasize one of the ideas of our project – recycle and reuse. Part of the Erasmus Days will be also an information panel about our partnership with schools from France, Lithuania and Italy, activities and Erasmus+.
Spojená škola #erasmusdays2021 at Spojená škola Facebook live, Instagram story,…
Other event
presentation
We would like to promote more our KA229 project JOYFUL among students, teachers, parents and the public. From 14th to 15th October, the Erasmus+ club together with the Green school club will help to clean the school area. We will prepare video presentations about our project activities in the school vestibule. There will be live streams on the school Facebook site.
Stredná zdravotnícka škola Prievidza Anatomy online competition Other event Secondary medical school Prievidza (Slovakia) prepares an online competition with Secondary medical school in Zlín (the Czech Republic) on 15th October 2021. In the competition students are going to compare their knowledge from anatomy and mainly they are going to get know each other with the aim to establish and keep an international partnership. This will contribute to a mutual exchange of experiences for theoretical and practical teaching methods of both medical schools.
Stredná zdravotnícka škola ErasmusDay na SZŠ Conferences, presentations, round tables We would like to organize the workshop and presention of projects Erasmus+ for students and their teachers.<br />
Gymnázium P. Pázmáňa s vjm – Pázmány Péter Gimnázium Erasmus Days 2021 in PPG Exhibition
Other event
Testimonies, meetings, open house
Original creation
We would like to join knowledge, art and creativity while celebrating Erasmus+ in our school. We plan to create an Erasmus+ sign-post, a mosaic picture of Erasmus+ made of ceramics, a series of small talks (similar to TED talks) about the EU and Erasmus+, QR code Erasmus+ treasure hunting and a digital escape room from boredom. Traditionally, blood donation, photo exhibition and promotion of teachers´ courses will be also part of the celebration.
Hotelová akadémia The Hotel academy loves Erasmus Other event
Online conferences, meetings and webinar
The Hotel academy in cooperation with The red cross Košice organizes the blood donation event. Furtheremore,there will be an online conference where students can learn more about Erasmus+ internships.
Stredná priemyselná škola dopravná vo Zvolene Eco Day na SPŠ dopravnej vo Zvolene Conferences, presentations, round tables
Other event
presentation
Aktivity:
Cieľom nášho Eco dňa je súbor opatrení na úsporu elektrickej energie a skrášlenie životného prostredia.
– škola zabezpečí vypnutie mobilných telefónov
– žiaci školy sa postarajú o vyčistenie a úpravu okolia školy, čím pomôžu prírode a životnému prostrediu
– Erasmus kvíz pre žiakov školy,  najlepší žiaci budú odmenení vecnými cenami
– zrealizujeme prezentáciu aktuálneho projektu Erasmus plus pred ďalšími spolužiakmi a učiteľmi školy
– propagácia fungovania áut na hybridný pohon – ukážka z medzinárodného projektu
oblečenie farby Zeme
SOŠE Trnava 15 years of Erasmus in SOŠE Trnava Conferences, presentations, round tables All students and teachers will celebrate our 15th anniversary together. We will present our outputs and results in our school and in the primary schools in Trnava region.
ZS s MS Karola Raposa Brezno Slovakia The Green Hearts workshop Other event Students will prepare fresh fir wreaths and other decorations to celebrate All Saints´ Day. They will learn that it is better to make or buy fresh fir wreaths instead of artificial wreaths that are difficult to recycle.
Stredná zdravotnícka škola, Trnava Huge opportunity, an inspiration for everyone = Erasmus + Sports event, competition
Other event
Online conferences, meetings and webinar
Round table
Meetings, open houses
presentation
During the Erasmus days (14.10.-15.10.2021), the Erasmus + program will be celebrated, which is a great opportunity, an inspiration for everyone.
Workshops and meetings with past Erasmus + participants will take place
The main topics are:
– Culture and heritage
– Health
– Social Inklusion
Gymnázium bilingválne Žilina GBZA ERASMUS SHOW 2021 Exhibition
Facebook live, Instagram story,…
Other event
Testimonies, meetings, open house
Online conferences, meetings and webinar
Online testimonies, exhibitions
See, hear, touch 😊 and learn about our E+ projects, what we are doing in the field of school internationalisation, what benefits the activities and mobilities bring. Experience the multicultural and multilingual atmosphere of our school either via on spot and online activities during the days in October 2021. More specific information about individual activities will be published later on the school webpage www.gbza.eu
Obchodná akadémia, Ul. Kálmána Kittenbergera Levice Erasmus+ café Exhibition
Meetings
presentation
PROGRAM ERASMUS+ CAFÉ
-Importance of Erasmus+ for young people – prezentation-Photo exhibition of ERASMUS+ projects at Business Academy in Levice
-Online meeting with former participants of KA1 a KA2 projects
-Kahoot competition about Erasmus+, map games and much more
-Discussion about assets of Erasmus+
And this will be offered at a school ERASMUS+ CAFÉ with a tasty cup of coffee 🙂
Dátum Názov podujatia Organizácia Typ podujatia
16.10.2020 Erasmus+ kvapka krvi (Erasmus+ Blood Donation) Súkromná spojená škola EDURAM, Maurerova, Krompachy Súkromná spojená škola EDURAM v Krompachoch organizuje v spolupráci s Národnou transfúznou službou darcovskú akciu v aule školy. Podujatie bude sprevádzať výstavka a prezentácia zrealizovaných projektov a iniciatív Erasmus+, do ktorých sa škola zapája.
15.10.2020 Let’s clean up our nature! Základná škola, Hrnčiarska, Zvolen Škola sa v rámci projektu Erasmus+ v Portugalsku zoznámila s aktivitou PLOGGING – kombinácia jogingu a zbierania odpadkov. V rámci Zeleného Erasmu tak uskutočnia foto výstavu, na ktorej účastníci projektu zoznámia spolužiakov s touto aktivitou, a následne zo súťaže medzi žiakmi v samotnom plggingu. Víťazi budú odmenení.
15.-17.2020 Erasmus Days 2020 in PPG Gymnázium P. Pázmáňa s vjm, Letomostie, Nové Zámky Gymnázium pripravuje súbor viacerých online aktivít, ktorými podporia propagáciu programu Erasmus+ a šírenie jeho dobrých výsledkov, spolu s priblížením EÚ verejnosti. Medzi organizované aktivity patrí online výstava, zdieľanie skúseností z projektov, “open house”, výzvy na sociálnych sieťach, či darovanie krvi.
15.10.2020 ERASMUS day Pruské Stredná odborná škola, Pruské 294, 01852, Pruské Dňa 15.10. plánujeme v našej škole – SOŠ Pruské uskutočniť “deň otvorených dverí. Počas tohto dňa, keď našu školu navštívi množstvo žiakov základných škôl, rodičov, zamestnávateľov, bývalých žiakov, pripravíme samostatnú triedu, kde budú nástenky s orázkami a informáciami z jednotlivých aktivít programu Erasmus+. Okrem toho tu budú žiaci, ktorí participovali pri projektoch a priebežne budú premietať prezentácie, diskutovať a odpovedať na otázky návštevníkov. Sprievodnou aktivitou bude živé video, odvysielané na facebookovej stránke školy.
15.10.2020 Mobility days at Faculty of Education of Matej Bel University Pedagogická fakulta, Univerzita Mateja Bela, Ružová, Banská Bystrica V rámci aktivity “Mobility Days”, ktorá bude prebiehať od 13. do 15. októbra, budú študentom predstavené možnosti programu Erasmus+. V rámci univerzity budú rozmiestnené informačné stánky, kde sa budú môcť študenti opýtať na všetko, čo ich zaujíma a zároveň pred vybranými vyučovacími hodinami prebehnú krátke prezentácie programu Erasmus+.
15.-16.10.2020 Erasmus+ Exibition, cleaning the area of school Stredná odborná škola elektrotechnická, Sibírska, Trnava V dňoch 15. a 16. októbra bude na SOŠE a VÚC Trnava prebiehať výstava spojená s disemináciou výsledkov projektov Erasmus+. V rámci výstavi bude predstavených 10 realizovaných a 6 plánovaných projektov. 15. októbra sa navyše v rámci aktivity Let´s clean up our nature uskutoční na škole upratovanie školského areálu.
15.-16.10.2021 Education without frontiers Gymnázium bilingválne, T. Ružičku, Žilina Gymnázium pripravuje kombináciu online a prezenčných aktivít zameraných na propagáciu aktuálnych projektov a ich výsledkov pre širokú verejnosť aj školu samotnú. Medzi aktivity patrí videokonferencia s projektovými partnermi v zahraničí, online lekcie cez aplikáciu Teams, e-Twinning online stretnutie a prezenčné podujatie na škole, na ktorom sa predstaví program Erasmus+ a jeho účastníci sa podelia o svoje zážitky.
16.10.2020 E+ inspires in Lučenec Stredná odborná škola pedagogická, Komenského, Lučenec V rámci fotografických a video prezentácií bude predstavený príbeh školy v programe Erasmus+ a zároveň sa bude konať diskusia s účastníkmi niektorých realizovaných projektov.
15.10.2020 Volunteers days in Slatinka Združenie SLATINKA, Andreja Sládkoviča, Zvolen Združenie SLATINKA pripravuje v rámci ErasmusDays diskusiu s dobrovoľníkmi a videoprojekciu na tému “Čo znamená byť dobrovoľníkom v zahraničí a aké je to byť zahraničným dobrovoľníkom na Slovensku?”. Diskutovať budete môcť s bývalími dobrovoľníkmi, ale aj so zahraničnými dobrovoľníkmi, ktorí aktuálne pôsobia na Slovensku.
15.10.2020 Erasmus+ café Obchodná akadémia, Ul. Kálmána Kittenbergera, Levice Podujatie “Erasmus+ café” bude otvorené študentom školy aj verejnosti a predstaví projekty Erasmus+, ktoré škola realizovala. Všetky informácie o programe Erasmus+ aj eTwinning sa dozvedia návštevníci v infostánku, rovnako si budú môcť vypočuť prezentácie študentov, prezrieť krátky film z mobility a výstavu fotografií, zúčastniť sa kvízu a to všetko s šálkou kávy v ruke.
16.10.2020 We live with Erasmus+ Stredná odborná škola obchodu a služieb, Nábrežie J.Kalinčiaka, Prievidza SOŠ pripraví výstavu fotografií z Erasmus+ mobilít, ktorých sa zúčastnili žiaci a učitelia školy. Taktiež si v rámci ErasmusDays pripraví prezentáciu možností programu Erasmus+ a ako sa môžu záujemcovia na škole prihlásiť. Súčasťou osláv ErasmusDays bude aj Zelený Erasmus- čistenie okolia školy.
15.-16.10.2020 Erasmus+ kvapka krvi / Blood donation Stredná odborná škola stavebná, Tulipánová, Žilina SOŠ stavebná bude v spolupráci s Národnou transfúznou službou organizovať #ErasmusDays darcovskú akciu v aule školy. Akciu bude sprevádzať výstavka a prezentácia zrealizovaných projektov a iniciatív Erasmus+, do ktorých sa škola zapája. Akcia je určená nielen pre žiakov a zamestnancov školy, ale aj verejnosť tak, aby škola podporili darcovskú osvetu a spojila ju so šírením myšlienok programu Erasmus+.
15.10.2020 OALC + SZŠ + PaSA = E+ volejbalový turnaj Obchodná akadémia, Lúčna, Lučenec Obchodná akadémia v Lučenci organizuje 15.10. od 8. 00 hod. v priestoroch telocvične OA volejbalový turnaj stredných odborných škôl, ktoré sa aktívne zapájajú do programu Erasmus+ (Obchodná akadémia, Stredná zdravotnícka škola a Pedagogická a sociálna akadémia). Víťaz turnaja získa putovný pohár “Erasmusdays”. Tento turnaj bude organizovaný každý rok v rámci Erasmusdays. Obchodná akadémia v Lučenci sa zároveň zapojí v rámci Erasmusdays do akcie organizovanej SZŠ v Lučenci – Kvapka krvi.
15.-17.10.2020 Looking forward to join Erasmus again. Stredná odborná škola technická, Partizánska, Michalovce Na SOŠ technickej v Michalovciach sa počas všetkých troch ErasmusDays dní bude konať fotografická výstava mapujúca realizované projekty a mobility školy na Cpre, v Českej republike a v Taliansku. Výstava bude prístupná žiakom, rodičom aj verejnosti každý deň od 8:00 do 14:00.
15.10.2020 Education with Virtual Worlds Slovenská poľnohospodárska univerzita, Tr. A. Hlinku, Nitra SPU v Nitre plánuje v rámci ErasmusDays prezentovať výstupy viacerých projektov vrátane Erasmus+, ktoré sa zamerali na vývoj 3D virtuálneho sveta, a budú prezentované študentom školy, ako aj širokej verejnosti. Okrem informačných materiálov pripraví SPU v priestoroch školy počítače, na ktorých si budú môcť záujemci vyskúšať viaceré úkony a aktivity priamo vo virtuálnom svete.
15.-17.10.2020 ErasmusDays 2020 Gymnázium Ľudovíta Štúra, Hronská, Zvolen Gymnázium pripravuje prezentácie na niektorých základných školách vo Zvolene, kde predstaví možnosti programu Erasmus+ ako aj bežiace projekty školy zábavnou a interaktívnou formou. V prípade nepriaznivej situácie bude pripravený záznam z videokonferencie, na ktorej sa predstavia Erasmus+ projekty aj príbehy žiakov, ktorí sa mobilít osobne zúčastnili.
15.10.2020 #ERASMUSDAYS at ŠUP Svidník Škola umeleckého priemyslu, Sovietskych hrdinov, Svidník ŠUP vo Svidníku zorganizuje podujatie ErasmusDays netradične – v Múzeu ukrajinskej kultúry vo Svidníku. Počas podujtaia budú predstavené výsledky študentských stáží Erasmus+ v zahraničí, prezentované plánované projekty školy, ale aj jej minulosť v súvislosti s programom Erasmus+ a jeho predchodcami Comenius či Leonardo da Vinci. Podujatie je určené nielen študentom a rodičom, ale aj širokej verejnosti.
15.-17.10.2020 Erasmus+ online aj offline Základná škola, Československej armády, Prešov Súčasťou ErasmusDays aktivít na škole bude stretnutie projektových partnerov v rámci bežiaceho Erasmus+ projektu za účelom výmeny skúseností z dištančného vyučovania a zameraním na deti pochádzajúce zo sociálne znevýhodneného prostredia. Na škole bude zároveň prebiehať výstava Erasmus+, ktorá predstaví možnosti programu, minulé aj súčasné projekty, skúsenosti žiakov z mobilít či zapojenie školy do siete eTwinning. Do aktivít budú zapojení žiaci aj pedagógovia.
15.-16.10.2020 We live healthy and ecologically ZŠ SSV, Skuteckého, Banská Bystrica Škola v rámci ErasmusDays predstaví svoj najnovší projekt “Erasmus+ Schools for Greener Europe”. Žiaci, ktorí sú členmi rady Zelenej školy, si pripravia sériu zaujímavých príspevkov do vysielania v školskom rádiu, ktorým svojim spolužiakom projekt rovnako priblížia. Škola rovnako zorganizuje bezodpadový deň a bude žiakov informovať o ekologickejšom sa správaní k svojmu okoliu. Súčasťou aktivít bude aj výsadba nových stromčekov v areáli školy.
15.10.2020 Workshop “Remeslo má zlaté dno” Stredná odborná škola obchodu a služieb, Jilemnického, Žiar nad Hronom Absolventi odborných stáží sa so svojimi spolužiakmi a kolegami podelia o svoje skúsenosti, zážitky ale i získané vedomosti a zručnosti z oblasti gastronómie, hoteliérstva, služieb či cestovného ruchu. V priestoroch školy bude pripravený workshop ako prezentácia úspešných projektov Erasmus+. Formou nástenných tabúľ, prezentácií, videí a rozhovorov so spolužiakmi predstaví SOŠ možnosti zúčastniť sa 3-6 týždňovej odbornej stáže v strediskách ako sú hotely, reštaurácie, cukrárske výrobne, kadernícke salóny, či SOŠ v zahraničí.
15.10.2020 Staň sa hrdinom Stredná odborná škola technická, Komenského, Námestovo Stredná odborná škola technická organizuje v rámci Erasmusdays a v spolupráci s Národnou transfúznou službou Martin akciu a názvom: Staň sa hrdinom – darovanie krvi, ktorá sa uskutoční 15.10.2020 v priestoroch budovy školy. Akcia je určená nielen pre žiakov a zamestnancov školy, ale aj pre všetkých ľudí v meste, ktorí chcú pomôcť v tomto období epidémie zachraňovať životy, a tým osláviť a podporiť Erasmusdays 2020.
15.10.2020 Erasmus+ stories Gymnázium A. Vrábla, Mierová, Levice Gymnázium sa zapojí do viacerých online aktivít: v rámci ErasmusDays zverejní príbehy Erasmus+ účastníkov, pripraví fotografickú výstavu zážitkov z Erasmus+ mobilít v zahraničí, spustí online Erasmus+ dotazník pre učiteľov a žiakov a rovnako dotazník pre partnerov v aktuálne prebiehajúcich aj ukončených Erasmus+ projektoch.
16.10.2020 Erasmus Days 2020 Sobrance Centrum voľného času, Námestie slobody, Sobrance Erasmus Days 2020 Sobrance je podujatie zamerané na propagáciu a prezentáciu programu Erasmus+ ako aj Iuventy – Slovenského inštitútu mládeže. Počas tohto podujatia bude pripravená výstava fotografií z mládežníckych výmen v rámci Erasmus +, ktorých účastníkmi boli mladí ľudia z mesta a okolia. Budú pripravené rôzne aktivity a sprievodne podujatia ako besedy, workshopy, kultúrny program a iné, zamerané na neformálne vzdelávanie, prostredníctvom ktorých sa aj iní mladí ľudia dozvedia a možnostiach zapojenia sa do takýchto projektov.
16.10.2020 Don´t throw it away, it can be used in some other ways Základná škola, Škultétyho, Nitra Aktivity ErasmusDays Základnej školy v Nitre budú úzko súvisieť s ekológiou a tým, ako sa stať viac “eco-friendly” v dnešnej dobe. Na škole sa budú snažiť ukázať, ako sa dajú recyklovať a znova využiť plastové fľaše či vyradené oblečenie a naučiť žiakov, ako vdýchnuť nový život starým veciam.
16.10.2020 Erasmusdays kvapka krvi Stredná zdravotnícka škola, Lúčna, Lučenec Už po druhýkrát sa rozhodli spojiť svoje sily dve školy – Stredná zdravotnícka škola spolu s Obchodnou akadémiou v Lučenci v rámci akcie “Erasmusdays kvapka krvi”. Cieľom podujatia je motivovať žiakov a pedagógov k darovaniu krvi a pomôcť ľuďom, ktorí potrebujú túto vzácnu tekutinu. V rámci aktivity sa žiaci a pedagógovia oboch škôl zúčastnia spoločného odberu krvi v priestoroch nemocnice v Lučenci.
15.10.2020 EZS, školenia a mládežnícke výmeny – online informačné stretnutie INEX Slovakia, Prokopova, Bratislava V rámci Erasmusdays2020 sme pripravili online informačné stretnutie na Zoom, kde sa dozvieš: Čo sú to Erasmus+ mládežnícke výmeny a školenia, na čo sa tieto projekty zameriavajú a kto sa môže prihlásiť? Čo je to ESC? Kde hľadať aktuálne ponuky na projekty? Náklady počas projektu? Príklady projektov? Kam sa dá vycestovať? Potom nám naša dobrovoľníčka Ľubka porozpráva o projekte v Poľsku, kde sa venovala ľuďom s postihnutím. Môžeš sa tešiť na zaujímavú prezentáciu. Viac informácií: https://inex.sk/sk/events/49666/show_public
15.-16.10.2020 Malí programátori Základná škola, Dargovských hrdinov, Humenné V Humennom budú #ErasmusDays prebiehať formou zdieľania výsledkov prebiehajúceho projektu Erasmus+ Malí programátori. Učitelia 1. stupňa ZŠ Dargovských hrdinov v Humennom, spoločne so zapojenými žiakmi, budú odovzdávať svoje vedomosti a výsledky realizácie projektu spolužiakom v iných triedach. Žiaci budú skladať a programovať stavebnice Lego Boost, učiť sa programovať v jazyku Scratch a oboznamovať sa s programovaním robota Blue Bot. Niektorí žiaci budú prezentovať ďalšie aktivity projektu – tvorbu kvízov a elektronických kníh.
15.10.2020 Erasmus Days – Cup Stacking Challenge Základná škola s materskou školou, Demandice Podujatie s názvom “Erasmus Days – Cup Stacking Challenge” zorganizuje Základná škola s materskou školou, Demandice 131, Slovakia, as an event for students. During the event there will be the info stall with the information about new Erasmus+ project about the wastes problems and eTwinning projects. Students will take part in a challenge – competition „cup stacking game“. During this challenge they will use the waste plastic cups to emphasize the main idea of the „What a waste“ project.
16.10.2020 Join Erasmus family Stredná odborná škola obchodu a služieb, Školská, Michalovce Na Strednej odbornej škole bude prebiehať workshop pre pedagógov a zamestnancov školy, na ktorom účastníci mobilít odprezentujú Erasmus+ projekty, ktorých sa zúčastnili. Podelia sa o osobné skúsenosti, postrehy a prínos programu, predstavia možnosti zapojenia sa do programu Erasmus+ aj výstupy už realizvaných projektov. Tieto materiály budú zverejenené aj na webstránke školy.
15.10.2020 Aktívny Erasmusdays na zdravotke Stredná zdravotnícka škola, Lúčna, Lučenec V rámci akcie Erasmus days bude v priestoroch školy pripravený workshop Erasmus+ – prezentácia úspešných projektov Erasmus+. Formou výstavy fotografií, prezentácií, videí predstaví škola možnosti zúčastniť sa odbornej stáže v zahraničí, oboznámi žiakov s plánovanými projektami v Českej republike a v iných krajinách, s kritériami výberu stáží a iné. V rámci ochrany životného prostredia žiaci spolu s učiteľmi skrášlia okolie školy. Ako virtuálnu aktivitu škola zorganizuje online prieskum medzi žiakmi a učiteľmi o programe Erasmus+.
15.-17.10.2020 GYMZA ERASMUS DAYS 2020 Gymnázium, Hlinská, Žilina V rámci GYMZA ERASMUS DAYS je plánovaná prezentácia výsledkov ukončeného projektu a predstavenie dvoch nových ERASMUS+ projektov školskej komunite – formou prezentácie na nástenkách v priestoroch školy, infografikami a osobným prezentovaním počas prestávok. Zároveň bude gymnázium realizovať prieskum záujmu účasti na medzinárodných projektoch u žiakov a uskutoční sa aj online kvíz o partnerských školách/krajinách. Rovnako bude predstavený aj prebiehajúci eTwinning projekt Mountain Wisdom.
15.-16.10.2020 Erasmus and Secondary school of electrotechnic Košice Stredná odborná škola elektrotechnická, Komenského , Košice Škola plánuje v dňoch 15. a 16.10. organizovať Erasmusdays podujatie, v rámci ktorého bude prezentovať svoje projekty z predchádzajúceho obdobia na fotografiách umiestnených na nástenkách školy. Taktiež plánuje zorganizovať “Kvapku krvi” a “Green day”.
16.10.2020 Erasmus deň na SZŠ Stredná zdravotnícka škola, Strečnianska, Bratislava Na škole bude prebiehať prezenčný deň o programe Erasmus+, kde sa žiačky – účastníčky mobility formou prezentácií a diskusií podelia so svojimi rovesníkmi o skúsenosti a zážitky, ktoré nadobudli počas odbornej stáže vo Fakultnej nemocnici Brno, Česká republika. Cieľom je motivovať mladších žiakov, aby mali odvahu a nebáli sa vycestovať za odbornými zručnosťami a zážitkami do inej krajiny EÚ.
15.-16.10.2020 Erasmusplus – naša minulosť, súčasnosť aj budúcnosť Stredná odborná škola obchodu a služieb, Budovateľská, Komárno Škola pripraví výstavu fotografií, premietanie krátkych videí z Erasmus+ mobilít, ktorých sa zúčastnili žiaci a učitelia školy. Okrem prezentácie už realizovaných projektov Erasmus+ bude informovať aj o nových projektoch realizovaných na škole, ako aj o možnostiach zapojenia sa. Počas ErasmusDays bude na škole prebiehať aj virtuálna vzdelávacia aktivita bežiaceho Erasmus+ projektu vrátane virtuálnej konferencie, ktorého cieľom je predstavenie výstupov projektu a zhrnutie dvojročnej projektovej spolupráce so zahraničnými partnermi.
16.10.2020 Nábrežná Erasmus Day Základná škola, Nábrežná, Nové Zámky Dňa 16.10.2020 Základná škola v rámci zapojenia sa do projektu Erasmus+ pripraví prezentáciu projektov žiakov na tému Zdravie a zdravý životný štýl, ktorá bude spojená s výstavou prác žiakov. V rámci tohto dňa sa bude viesť diskusia na tému zdravé vs nezdravé stravovanie spojené s ochutnávkou rôznych zdravých jedál.
15.10.2020 Learning to Disagree (1st National Training) Gymnázium, Komenského, Trebišov V rámci ErasmusDays bude na gymnáziu prezentovať pán Juraj Varga výstupy Erasmus+ projektu “Learning to Disagree!” a facilitovať workshop pre učiteľov, ktorý sa bude týkať vyučovacích stratégií,rozvíjania dialógu a diskusie v triede a ich vyhodnocovaniu. Workshop bude určený učiteľom zo škôl formujúcich národné konzorcium v programe Erasmus+.
16.10.2020 Learning to Disagree (2nd National Training) Centrum edukácie a inovácií , Rigeleho Bratislava Centrum edukácie a inovácií pripravuje online tréning hodnotiacich a vyučovacích stratégií pre učiteľov, na ktorom budú predstavené výstupy projektu “Learning to Disagree!”.
15.10.2020 Erasmus Day HAOBKK Hotelová akadémia Otta Brucknera, MUDr.Alexandra, Kežmarok V škole budú prebiehať prezentácie a výstava fotografií spojená s projektom Erasmus+, do ktorého boli zapojení viacerí vyučujúci, ktorí navštívili rôzne európske krajiny. Žiaci sa taktiež zúčastnia aj športových aktivít, ktoré pre nich organizujú vyučujúci. Všetci účastníci sa môžu tešiť na chutné občerstvenie, ktoré pripravia žiaci z odboru kuchár.Tí budú súťažiť pri príprave jedál.
15.-16.10.2020 We did not give up Centrum voľného času, Farbiarska, Stará Ľubovňa Centrum voľného času organizuje v dňoch 15. a 16.10.výstavu s prezentáciou projektu Never give up! a online stretnutie s projektovými partnermi s cieľom motivovať mladých ľudí , aby sa zapájali do podobných projektov a ukázať im výhody mobilít. Súčasťou podujatia bude aj prezentácia dobrovoľníctva s EVS a ESC a taktiež propagácia programu Erasmus+. Podujatie je otvorené všetkým!
15.-16.10.2021 #ErasmusDays 2020 na Spojenej škole Spojená škola, Centrálna, Svidník Spojená škola je nováčikom v programe Erasmus+ a v rámci erasmusdays bude prezentovať svoj KA229 projekt JOYFUL žiakom, učiteľom, rodičom a verejnost. Od 15 do 16.10. sa školský klub a účastníci programu DofE zúčastnia upratovania okolia školy a triedenia odpadu.V školskom vestibule bude pripravená prezentácia projektu a ochutnávka národných jedál projektových partnerov. Taktiež bude na Facebooku vysielaný livestream z podujatia.
15.-16.10.2022 Diversity of Erasmus Erasmus Student Network, Univerzita Mateja Bela, Tajovského, Banská Bystrica V Banskej Bystrici sa budú ErasmusDays konať v dňoch 15.-16. októbra a budú pozostávať z prezentácie možností programu Erasmus+ na Univerzite Mateja Bela, z prezentácie ESN UMB a rovnako z predstavenia programu Európskeho zboru solidarity vďaka Centru dobrovoľníctva. Na podujatí sa bude hovoriť rovnako o dôležitých témach akými je klimatická zmena, zdravie, súčasná situácia spojená s pandémiou a jej dopad na Erasmus+ mobility.
16.10.2020 #ERASMUSDAYS 2020 Čo dokáže aroma marketing? Slovenská poľnohospodárska univerzita, Fakulta ekonomiky a manažmentu, Tr. A. Hlinku, Nitra Slovenskí partneri projektu “Implementácia spotrebiteľskej neurovedy a smart výskumných riešení v aromachológii” (NEUROSMARTOLOGY – Implementation of Consumer Neuroscience and Smart Research Solutions in Aromachology), č. 2018-1-SK01-KA203-046324, pripravia súbor online aktivít, ktoré podporia propagáciu programu Erasmus+ a šírenie výsledkov projektu. Medzi organizované aktivity patrí online prezentácia a stretnutie, zdieľanie skúseností z projektov a propagácia na sociálnych sieťach.
16.10.2020 Vyrastaj s Erasmom+ (Grow up with Erasmus +) IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže + Základná škola s materskou školou Ľudovíta Vladimíra Riznera, Bošáca 16.10.2020 bude na základnej škole v Bošáci usporiadaná výstava fotografií z úspešne realizovaných projektov mimovládnej organizácie Silnejší slabším spojená s kvízom o programe Erasmus+ pre mládež z vidieckeho prostredia.
16.10.2020 ERASMUS DAYS 2020 – We play and learn with Erasmus Základná škola s materskou školou Viliama Záborského, Levická, Vráble Základná škola s materskou školou vo Vrábloch si v rámci ErasmusDays pripravila viacero aktivít, ktorými 16. októbra predstaví svoje bežiace Erasmus+ projekty: videofilm o projektoch, prezentovaný žiakom a publikovaný na webstránke školy a projektu; výstavu fotografií z projektových aktivít umiestnenú vo vestibue školy; informačné postery a plagáty predstavujúce Erasmus+ projekty na škole; informácie o projektoch umiestnené na webstránku školy aj sociálne siete.
15.10.2020 Get to know Slovakia! Erasmus Student Network, Ekonomická univerzita, Dolnozemská cesta, Bratislava Keďže prichádzajúcic zahraniční študentinebudú mať v tomto semestri možnosť naplno si užiť svoj Erasmus+ pobyt kvôli aktuálnym obmedzeniam spojeným s pandémiou, cieľom podujatia ESN Ekonomickej univerzity v Bratislave je priblížiť im čo najzaujímavejšie Slovensko, jeho kultúru a krajinu, kuchyňu a študentský život. Po prezentáciách a predstavení videa ESN budú účastníci rozdelení do skupín a zapojení do testu a zábavného kvízu.
15.-17.10.2020 Erasmus+ v súčasnosti Stredná zdravotnícka škola, Záhradnicka, Bratislava Na školskej stránke a facebooku školy bude uverejnená online výstava fotografií a videa z realizácie aktuálnych Erasmus+ projektov, kedy sa odborné stáže realizovali už po vypuknutí pandémie. Zároveň škola pripraví vV školskom rozhlase špeciálne vysielanie so zdieľaním skúseností účastníkov z mobilít po vypuknutí pandémie. Počas týchto dní bude prebiehať v online priestore verejné hlasovanie o najvýstižnejší slogan pre naše Erasmus+ projekty, ktorý vymyslia účastníci týchto stáží a ktorý budeme používať pri diseminačných a reklamných aktivitách projektov.
15.-16.10.2020 Culture in Action with Erasmus+ Hotelová akadémia, Mikovíniho, Bratislava Na škole bude počas týchto dní realizovaná výstava erasmus+ projektu, spojená s prezentáciami a diskusiou s účastníkmi mobilít. Pripravená je aj výstava fotografií a videá z mobilít na školskom webe a facebooku a tiež online stretnutie s projektovými partnermi.
16.10.2020 Covid can´t stop us! Gymnázium Cyrila Daxnera, Vranov nad Topľou Škola usporiada 16.10.2020 online eTwinning stretnutie s názvom Covid can´t stop us!, aby si pripomenula svoje doterajše výsledky, predstavila nové projektové plány pomocou prezentácií, vedomostných hier, online výstav a pod.
15.-16.10.2021 5 E’s – Erasmus Green Days Základná škola, Moskovská, Banská Bystrica Podujatie s názvom 5 E’s – Erasmus Green Days v sebe skrýva viaceré aktivity zamerané na ochranu životného prostredia a jazykové znalosti žiakov. V rámci ErasmusDays sa na základnej škole bude konať workshop pre žiakov o ekologickej stope školy, bude prebiehať výsadba stromčekov s cieľom ozeleniť školský areál a prostredníctvom tvorivého písania vytvoria žiaci eko-príbehy na tému “Nechajme stromy rozprávať”. Zároveň vytvorí škola “Erasmus+ kútik”, kde predstaví program Erasmus+, jeho aktivity a projekty, ktoré realizovala a realizuje.
15.10.2020 Blended-learning training for maternity leavers Spoluprácou pre lepšiu budúcnosť – Veľký Meder, MC Blšky Veľké Zálužie, Školská V rámci ErasmusDays zorganizuje OZ Spoluprácou pre lepšiu budúcnosť tréning, na ktorom predstaví Erasmus+ projekt “Fostering Employment od Maternity Leavers” a jeho výsledky. Cieľom aktivity bude poukázať na inovatívny spôsob tréningového programu zmiešaného učenia sa pre ženy na/po materskej dovolenke, na rozvoj praktických zručností a networking.
16.10.2020 The Green Hearts workshop Základná škola s materskou školou Karola Rapoša, Pionierska, Brezno Žiaci na škole pripravia rôzne vence a dekorácie z ihličnanov pri príležitosti Pamiatky zosnulých, a naučia sa, že je to lepšie pre životné prostredie, než kúpené umelé ozdoby. Aktivita sa bude konať v rámci nového Erasmus+ projektu školy “Green Hearts”.
15.10.2020 #Exhibition and Virtual mobility Gymnázium, Ul. 1. mája 8 Malacky Gymnázium počas aktivity erasmusdays pripraví výstavu fotografií z uskutočnených mobilít a taktiež online kvízy, súťaže a hry. Zároveň prebehne online stretnutie (webinár) partnerských krajín projektu Pl@ntNET.
15.-17.10.2020 Healthy life with healthy food for people and wild animals Základná škola, F. E. Scherera, Piešťany V rámci ErasmusDays sa žiaci dozvedia viac o zdravom životnom štýle a dôležitosti životného prostredia. Zapoja sa do čistenia školského parku a rovnako zbierania gaštanov do krmítok pre zvieratá. Rovnako sa dozvedia o programe Erasmus+ a plánovaných projektoch školy.
15.10.2020 Our Erasmus+ Activities ZŠ Eleny Maróthy Šoltésovej, M.R.Štefánika, Krupina Základná škola v rámci aktivít ErasmusDays pripravuje vysielanie v školskom rozhlase, ktoré priblíži žiakom program Erasmus+ a bežiace projekty školy, ktoré bude nasledované kvízom s odmenami pre najpozornejších. V priestoroch školy budú rovnako pripravené informačné panely o programeErasmus+, v jedálni budú pripravené jedlá, typické pre partnerské krajiny projektov, v ktorých je škola zapojená, a žiaci sa rovnako oblečú do farieb týchto krajín.
16.10.2020 Get encouraged Súkromná Spojená škola EDUCO, Slanická osada, Námestovo Na súkromnej škole bude pripravená foto výstava zameraná na Erasmus+ projekty strategických partnerstiev, do ktorých sa škola zapája. Študenti, ktorí sa zúčastnili zahraničných mobilít a pracovných stáží priblížia svoje skúsenosti ostatným prostredníctvom prezentácie či krátkeho filmu. V rámci programu títo študenti ukážu, čo sa naučili a pripravia v rámci barmanskej show jedinečný drink s názvom THE DRINK OD EU. Študenti sa rovnako zapoja aj do aktivít ochrany životného prostredia, vyčistia okolie školy a brehy rieky.
15.-16.10.2020 Erasmus days in Sliač Základná škola A Sládkoviča, Pionierska 9, Sliač, 96231 Na Základnej škole v Sliači budú vytvárať spoločnú fotografiu s Erasmus+ logom, postery a plagáty venované rôznym projektom, v ktorých je škola zapojená, vytvoria si projektový kútik s fotografiami a materiálmi z predchádzajúceho školského roku. Zároveň na škole plánujú prezentovať Twinspace a zúčastniť sa športových aktivít v školskej telocvični.
15.10.2020 The Castle on the Danube – Our Linking Heritage Stredná priemyselná škola dopravná, Kvačalova 20, 821 08 Bratislava-Ružinov Dňa 15. 10 2020 žiaci SPŠD absolvujú on-line kvíz v anglickom jazyku o bratislavských hradoch zameraný na ich históriu, rekonštrukciu, povesti a legendy o nich. Aktivita je súčasťou projektu 2018-1-BG01-KA201-047933 “The Castles on the Danube – our Linking Heritage”.
16.10.2020 ErasmusDays in Vranov Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou, M.R.Štefánika 875/200, Erasmus+ príbehy – knižnica sa chce podeliť so svojimi skúsenosťami s parterskými organizáciami. Podujatie bude sprevádzať výstavka a prezentácia zrealizovaných projektov Erasmus+, do ktorých sa knižnica zapojila.
15.10.2020 Mladiinfo Live Talk o Dobrovoľníctve Mladiinfo Slovensko, Bratislava Tento rok sa do #ErasmusDays2020 zapojilo aj Mladiinfo Slovensko a spoločne s dobrovoľníkmi priamo zo zahraničia vám prinesie prvý Mladiinfo Live Talk o Dobrovoľníctve! Dozviete sa v ňom všetko o dobrovoľníctve v zahraničí, o programe Erasmus+ alebo o Európskom Zbore Solidarity, ako aj o ďalších aktivitách Mladiinfo Slovensko. Mladiinfo Live Talk bude prebiehať online na FB vo štvrtok 15. Októbra o 18.00 s dvoma inšpiratívnymi dobrovoľníkmi Mladiinfo Jankou a Nikolasom.
15.-17.10.2020 STU #ErasmusDays 2020 Slovak University of Technology in Bratislava, Vazovova 5, STU v Bratislave pripravila dve zaujímavé virtuálne aktivity, do ktorých sa môžete zapojiť aj z pohodlia domova. STU pripravila plylist na Spotify, kde môžu záujemci počúvať výber skladieb, pripojiť vlastné obľúbené piesne, či zdieľať výber na sociálnych sieťach s hashtagom #STUerasmusdays a označením @stu.international. Druhou aktivitou univerzity je fotografická súťaž “Virtual Traveling”, do ktorej mohli študenti prispieť fotografiami z mobilít, či z miest, kam by sa radi vydali spolu s Erasmom.
15.-16.10.2020 Erasmus Days 2020 Primary School Nábrežná ZŠ Nábrežná, Nábrežná 845/17, Kysucké Nové Mesto, 02401 Základná škola na Nábrežnej ulici sa do ErasmusDays zapojila s prezentáciou dvoch Erasmus+ projektov školy počas vyučovacích hodín. Rozmanitosť oslávili aktivitami spojenými s vyučovaním jazykov, IKT vyučovaním a rôznymi kretívnymi úlohami. Všetky výsledky a aktivity boli zaznamenané prostredníctvom nástroja Padlet a budú rovnako prezentované projektovým partnerom.
16.10.2020 EQUALL(ING) PRESENTATION topcoach.sk, Suché mýto 1, 81106, Bratislava V rámci ErasmusDays bude prezentované video z projektu EquALL(ING), v ktorom je organizácia zapojená a ktorý sa zameriaval na genderovú rovnosť v sektore vzdelávania dospelých.
17.10.2020 +4 your future = Erasmus CATHOLIC UNIVERSITY IN RUŽOMBEROK, Hrabovská cesta 1A Katolícka univerzita v Ružomberku si pre študentov pripravila zábavný kvíz zameraný na všeobecný rozhľad v oblastiach geografie, histórie, architektúry, kultúry, cudzích jazykov, svetových metropol, národných jedál atď, ktorého cieľom bolo podporiť vzťah a vzájomné porumenienie medzi domácimi a zahraničnými študentami, ktorí prišli na univerzitu cez program Erasmus+. Študento sa rovnako dozvedeli o možnostiach programu.
15.10.2020 Positive feelings in action! SOŠ pre telesne postihnutých žiakov, Mokrohájaska, Bratislava Pre žiakov budú pripravené viaceré kreatívne úlohy: puzzle, anglická slovná zásoba, online súťažný kvíz pre žiakov aj vyučujúcich, dotazníkový prieskum pre rodičov a učiteľov, príprava webinára.
15.-17.10.2020 Online Game: Enter The Erasmus+ World / Vstúp do sveta Erasmu+ OZ V.I.A.C. – Institute for Youth support and development, Železničiarov, Trstená Občianske združenie pripravilo online hru pre stredné školy “Enter The Erasmus+ World”, ktorá formou kvízových otázok, logických súvislostí a hľadaní odpovedí na internete, pomôže žiakom získať správne riešenie a vyhrať hru. Vďaka hre sa žiaci dozvedia viac o programe Erasmus+ a jeho možnostiach.
Dátum Názov podujatia Organizácia Typ podujatia
10.10.2019 Študujte a cestujte s programom ERASMUS+ Gymnázium, Ul. 1. mája, Malacky Erasmus+ infodeň s prezentáciou a premietaním fotografií z projektov pre rodičov, učiteľov a žiakov.
11.10.2019 Once we embraced diversity and the story continues.. Základná škola, Hrnčiarska, Zvolen ErasmusDays alebo 20 rokov projektov na Základnej škole Hrnčiarska vo Zvolene. Pestrý program pripravený pre žiakov a pedagógov ponúkne prierez medzinárodných projektov od Sokrates až po Erasmus+.
10.10.2019 The Adventure of Learning Škola umeleckého priemyslu, Jakobyho, Košice Na podujatí, dostupnom širokej verejnosti, budú formou výstavy fotografií a prác žiakov priblížené štyri mobility programu Erasmus+ v zahraničí. Zážitky a skúsenosti žiakov ŠÚP budú priblížené aj formou 4 prezentácií a následnou diskusiou o dopade a možnostiach programu Erasmus+.
12.10.2019 Erasmus+ v Partizánskom – na dosah! Edukácia@Internet, Partizánske Diskusia s účastníkmi aj oraganizátormi podujatí cez program Erasmus+.
10.-12.10.2019 Our memories from Erasmus+ project mobilities Základná škola, Dargovskych hrdinov, Humenné V rámci podujatia vytvoríme videodokument, ktorý bude zaznamenávať všetky doteraz uskutočnené krátkodobé výmeny skupín žiakov troch projektov programu Erasmus+ na našej škole. Cieľom je poukázať a spopularizovať posolstvo medzinárodných projektov a ich prínos pre žiakov ako aj pedagógov.
11.10.2019 BESEDA Cirkevná spojená škola, Školská, Vranov nad Topľou Beseda v Hornozemplínskej knižnicou vo Vranove nad Topľou o možnostiach programu Erasmus+ a realizovaných projektoch KA1 a KA2.
10.10.2019 Education without frontiers Gymnázium bilingválne, T. Ružičku, Žilina Prezentácia výsledkov projektov medzinárodného partnerstva.
10.-11.10.2019 MemoErasmus+ Stredná odborná škola, Pod Sokolicami, Trenčín Verejná fotografická výstava z mobilít, kvízy pre žiakov základnej a strednej školy.
10.10.2019 #erasmusdays in Zvolen Združenie Slatinka, Zvolen Neformálne stretnutie a diskusia o dobrovoľníctve so zahraničnými dobrovoľníkmi Kaťou a Glebom z Ruska a Pedrom z Portugalska, ktorí aktálne dobrovoľníčia vo Zvolene v Združení Slatinka. Od 16,00 do 18,00 hod. v poradenskom centre pre mladých KONEKT pri čaji a koláčikoch zistíte, prečo prišli títo mladí ľudia práve na Slovensko, ako a im páči tunajšia hudba či halušky, čo sa zatiaľ naučili a či už vedia po slovensky.
10.10.2019 Discover Europe Základná škola s materskou školou, Trnkova, Jarovce Počas Erasmus Day vytvoria žiaci v každej triede plagáty o jednotilvých krajinách EÚ a krajinách zapojených do programu Erasmus +. Spoločne tak vytvoríme veľký informačný panel na chodbe školy, vďaka ktorému sa budeme učiť navzájom. Vo vestibule školy budú nástenky venované projektom Erasmus +, ktoré sa na škole realizovali alebo sa aktuálne realizujú.
11.10.2019 GAV LEVICE ERASMUS+ FRIENDLY Gymnázium, A. Vrábla, Levice Prostredníctvom výstavy fotografií nielen zo zahraničných mobilít, ale aj aktivít uskutočnených v rámci lokálnej komunity na tému tradície, kultúrne dedičstvo a jeho zachovanie, bude priblížený význam programu Erasmus+. Výstava prebehne v spolupráci s mestom Levice a Mestským osvetovým strediskom v priestoroch školy a bude obohatená o prezentovanie workshopov a výstupov projektov školských partnerstiev.
10.10.2019 ERASMUSDAYS BLOOD DONOR IN NÁMESTOVO Stredná odborná škola technická, Komenského, Námestovo SOŠ technická organizuje v spolupráci s Národnou transfúznou službou Martin akciu a názvom: Darovanie krvi – mobilita tým správnym smerom v priestoroch budovy školy. Akcia je určená nielen pre žiakov a zamestnancov školy, ale aj pre všetkých ľudí, ktorí chcú spolu s nami pomôcť zachraňovať životy, a tým podporiť Erasmusdays 2019.
10.-11.10.2019 What Erasmus has taught us Základná škola SSV, Skuteckého, Banska Bystrica Prezentácia projektov rodičom žiakov, Erasmus+ darovanie krvi, fotografická výstava.
10.10.2019 Erasmusdays 2019 – Daruj krv s priateľom Stredná zdravotnícka škola, Lúčna, Lučenec Daruj krv s priateľom – pomôžte zachrániť ľudské životy.
10.10.2019 Welcome Back Ekonomická univerzita, Dolnozemská cesta, Bratislava Prezentácie študentov vracajúcich sa z Erasmu v zahraničí, diskusia, vyhlásenie Erasmus+ fotografickej a video súťaže.
11.10.2019 Zelený Erasmus+ Stredná zdravotnícka škola, Lúčna, Lučenec Zelený Erasmus – čistenie okolia školy.
12.10.2019 Green HERitage and CULture Exploring and Sharing Gymnázium Antona Bernoláka, Ulica Mieru, Námestovo Vytvorenia videa z Chránennej krajinnej oblasti Horná Orava v rámci podujatia pre žiakov školy zúčastňujúcich sa Erasmus+ projektu HERCULES, Školského výmenného partnerstva.
10.-11.10.2019 Erasmusdays 2019 Gymnázium Ľudovíta Štúra, Horská, Zvolen Workshopy na základných školách, žiaci gymnázia predstavia žiakom základných škôl program Erasmus+ a spoločne budú vytvárať plagáty Erasmus+ s krajinami, ktoré by radi navštívili.
10.10.2019 Projekt Erasmus+ a my v Anglicku Spojená škola internátna, Karola Supa, Lučenec Prezentácia fotiek a predstavenie Erasmus+ mobility v anglickom Cambridge.
10.10.2019 Meeeting of the schools from the region Trnava Gymnázium Jána Hollého, Na hlinách, Trnava Spoločné stretnutie škôl a diskusia o projektoch Erasmus+.
10.-12.10.2019 Erasmus Days + Blood Donation Gymnázium, Pankúchova, Bratislava Erasmus+ darovanie krvi, žiaci budú informovať darcov o zapojení školy do programu Erasmus+. Súbežne bude na škole prebiehať výstava fotografií z mobilít.
10.10.2019 Erasmusdays na SZŠ v Liptovskom Mikuláši Gymnázium, Pankúchova, Bratislava Prezentácia účastníkov odbornej stáže Erasmus+ v zahraničí spojená s výstavou na škole.
10.10.2019 Zelený Erasmus+ Súkromná spojená škola, Starozagorská, Košice Súkromný školský klub detí sa zapojí do čistenia areálu školy a priľahlého okolia.
10.10.2019 ERASMUS+ kvapka krvi Obchodná akadémia, Lúčna, Lučenec V spolupráci so SZŠ v Lučenci, žiaci a učitelia OA darujú krv v rámci akcie Erasmus+ kvapka krvi. Žiaci v škole pripravia výstavu z fotografií z mobilít a prebehne slávnostné otvorenie pripravovanej kancelárie Erasmus+.
10.10.2019 Erasmus Festival Gymnázium, Študentská, Snina Prezentácia Erasmus+ projektov Gymnázia v Snine bude prebiehať zároveň s prezentáciou skúseností a zážitkov účastníkov mobilít, zábavno-vedomostným kvízom, či maľovaním blotted line technikou.
10.-11.10.2019 What was it like to join Erasmus+ ? Stredná odborná škola technická, Partizánska, Michalovce Výstava fotografií a výstupov z realizovaného Erasmus+ projektu pre učiteľov, žiakov, rodičov a návštevníkov školy.
10.-11.10.2019 We are Erasmus too Stredná priemyselná škola elektrotechnická, Komenského, Košice Diskusia venovaná realizovaným projektom a projektom, ktoré sa plánujú v budúcnosti. Zároveň na škole prebehne “Zelený Erasmus+” – čistenie okolia, výstava fotografií z mobilít a Erasmus+ darovanie krvi.
10.10.2019 Mládež a tradície otvárajú hranice s Erasmus+ SOŠ obchodu a služieb, Jilemnického, Žiar nad Hronom Prezentácia fotografií a videí z odborných stáží v zahraničí v priestoroch školy a školskej reštaurácie. Zároveň prebehne online spojenie so žiakmi a učiteľmi na pracovnej stáži v Španielsku a predstaví sa prebiehajúci projekt Erasmus+.
10.10.2019 Work abroad with the hepl of Erasmus plus + Green Erasmus SOŠ obchodu a služieb, Nábrežie J. Kalinčiaka, Prievidza Prezentácia projektov Erasmus+ spojená s diskusiou s účastníkmi z radov učiteľov a žiakov, určená pre žiakov aj rodičov. Zároveň sa škola zapojí do Zeleného Erasmu+ a bude čistiť okolie školy, blízky park a koryto rieky.
10.-11.10.2019 Erasmus+ – vidieť, zažiť a naučiť sa Stredná zdravotnícka škola, Záhradnícka, Bratislava Výstava fotografií z mobilít doterajších účastníkov odborných stáží Erasmus+ projektov žiakov, učiteľov a návštevníkov školy. V školskom rozhlase budú bývalí účastníci stáží odpovedať na otázky k ich Erasmus+ mobilitnej skúsenosti.
10.10.2019 International and Erasmus+ Day Univerzita Komenského, Šafárikovo nám., Bratislava Podujatie pre všetkých študentov UK, ktorí sa chcú dozvedieť ako študovať a stážovať v zahraničí s finančnou podporou. O programe Erasmus+ Vám povie viac Erasmus tím a hostia. Vo foyer hlavnej budovy UK budú postavené informačné stánky krajín a inštitúcií a študenti sa môžu zoznámiť s partnerskými univerzitami prostredníctvom spolužiakov, ktorí strávili časť svojho štúdia v zahraničí cez program Erasmus+.
12.10.2019 #ErasmusDays2019: Join the Erasmus+ family of the Comeius University in Bratislava Univerzita Komenského, Šafárikovo nám., Bratislava Podujatie pre Erasmus+ študentov a zamestnancov školy organizované v spolupráci s Erasmus Student Network na hrade Červený kameň. Spolu s informovaním o možnostiach programu Erasmus+ sa študenti zúčastnia prehliadky hradu a športových a vedomostných hier.
11.10.2019 Erasmus+ pre školy v Partizánskom Edukácia@Internet, Partizánske V rámci stretnutia sa dozviete o možnostiach vzdelávania, ktoré ponúka program Erasmus+ pre školy, učiteľov ako i vašich študentov. Udalosť sa bude konať v malej zasadačke mestského úradu v Partizánskom od 10:00 do 12:00.
11.10.2019 Erasmus plus Green: Think Green, Be Green Stredná odborná škola technická, J. Švermu, Zvolen Zelený Erasmus+ – upratovanie školy a jej okolia, blízkeho detského aj futbalového ihriska.
10.10.2019 JOIN US WITH ERASMUS+! Gymnázium, Kukučínova, Poprad Na škole budú odprezentované možnosti programu Erasmus+, prebehnú diskusie s bývalými účastníkmi projektov a zároveň aj pre nich určený workshop zameraný na šírenie skúseností z programu.
10.10.2019 When you doubt, just dance it out! WorkSpace Europe, Štúrova, Bratislava Workshop venovaný latino tancom a kultúre, ktorým Vás bude sprevádzať Erasmus+ stážista z Portugalska. Príďte si zatancovať a dozvedieť sa viac o Erasmus+ stážach.
11.10.2019 We are part of Erasmus+ family Základna škola A. Sládkoviča, Pionierska, Sliač Prezentácie projektov Erasmus+ na škole, zdieľanie skúseností žiakov a učiteľov z mobilít, prezentácia aktuálne bežiacich projektov a ich aktivít.
11.10.2019 Prievidza e-guide Piaristická spojená škola F. Hanáka, Prievidza Mestská ralley je inovatívna učebná pomôcka (inšpirovaná geokeškami typu Wherigo), ktorá bola realizovaná ako výstup projektu počas výmenného stretnutia na Slovensku. Počas ErasmusDays bude sprístupnená žiakom, učiteľom, aj verejnosti.
10.10.2019 Blood Donation Stredná odborná škola technická, Kukučínova 23, košice Erasmus+ darovanie krvi, do ktorého sa môžu zapojiť žiaci aj učitelia SOŠ. Zároveň sa na škole bude hovoriť o pozitívnom prínose programu Erasmus+.
11.10.2019 Malí programátori Základná škola Dargovských hrdinov 19, 066 68 Humenné Žiaci, zapojení do realizácie projektu Erasmus+ Malí programátori budú čítať príbehy v anglickom jazyku a následne vytvárať komiksy.
10.-11.10.2019 Discover Erasmus Súkromná spojená škola EDURAM, Mauerova, Krompachy Príďte sa dozvedieť viac o účasti EDURAM v program Erasmus+! Pozývame vás na výstavu príbehov, ktorá bude v spoločných priestoroch školy. Pozrite si krátke videá, fotografie, názory, skúsenosti, ale aj cenné príbehy a zážitky, o ktoré sa s nami podelili účastníci mobilít v Londýne.
11.10.2019 MEET & GREET Základná škola, Škultétyho, Nitra Podujatie zamerané na prezentovanie výhod programu Erasmus+, stretnutie partnerov zo zahraničia, získanie nových skúseností, zlepšenie jazykových schopností a iných. Na škole budú prezentované realizované projekty, ktorým bol venovaný aj školský časopis a katalóg
10.10.2019 Erasmus life Stredná priemyselná škola, Svidník Celodenná aktivita pre žiakov, rodičov a verejnosť, na ktorej sa odprezentujú výsledky Erasmus+ projektova práce žiakov, prezentácie žiakov a ich skúseností z projektov a premietanie krátkych filmov z mobilít.
10.10.2019 We are addicted to Erasmus+ Cirkevné gymnázium sv. Mikuláša, Štúrova, Stará Ľubovňa Prezentácia výsledkov projektov prostredníctvom fotografií a videí z mobilít spojená s diskusiou s účastníkmi.
10.10.2019 ERASMUS IN SCHOOLS Žilinská univerzita, Univerzitná, Žilina Zahraniční študenti, ktorí aktuálne študujú na UNIZA sa podelia o svoje skúsenosti a zážitky a priblížia, aké je ísť šttudovať do zahraničia. Rovnako predstavia krajiny, z ktorých pochádzajú a ich kultúru. Cieľom je motivovať študentov zapojiť sa do programu Erasmus+.