Erasmusplus SAAIC IUVENTA

    ErasmusDays

prvá strana publikácie

Buďte súčasťou #erasmusdays 2019 !

Erasmusdays je iniciatívou, ktorá sa snaží o propagovanie možností programu Erasmus+ v celej Európe, dokonca aj mimo nej. Slovensko sa zapojí do ErasmusDays prvýkrát a našim spoločným cieľom je čo najviac zviditeľniť ako program Erasmus+, tak aj naše úspešné vzdelávacie inštitúcie v rámci Európy! Do iniciatívy sa môže zapojiť akákoľvek inštitúcia, ktorá realizovala projekt Erasmus+ a chcela by pomôcť v šírení vízie programu a podeliť sa o svoje vlastné skúsenosti.

Pomôžte nám zaznačiť Slovensko na celosvetovej mape aktivít #erasmusdays !

AKO SA ZAPOJIŤ?

Zapojiť sa môžete organizovaním akéhokoľvek podujatia či aktivity, ktorá propaguje program Erasmus+ a jeho pozitívny dopad na žiakov a študentov, pedagógov, školy a vzdelávacie inštitúcie, či neustále sa učiacich dospelých, ktoré sa bude konať počas ErasmusDays, teda od 10. do 12. októbra 2019. Môžete zorganizovať:

 • výstavu fotografií z mobility v zahraničí,
 • besedu pre rodičov žiakov o projektoch, do ktorých sa škola zapája,
 • workshop využívajúci výstupy projektu pre verejnosť či ostatných zamestnancov vašej inštitúcie,
 • infostánok a kultúrny program na námestí/pred školou,
 • Erasmus+ kvapka krvi – spoločné darovanie krvi a pomoc tým, ktorí to potrebujú,
 • zelený Erasmus+ – jesenné upratovanie či čistenie verejného priestranstva vo vašom meste a mnoho iného. Fantázii sa medze nekladú!


Cieľom je zapojiť sa do propagácie programu Erasmus+ v rámci veľkej celoeurópskej kampane.

AKO POSTUPOVAŤ?

 1. Vymyslite, akým spôsobom by ste sa do #erasmusdays chceli zapojiť.
 2. V prípade nejasností a otázok nás kontaktujte prostredníctvom e-mailu lucia.hudecova@saaic.sk, radi vám pomôžeme.
 3. Prejdite na celoeurópsku webstránku www.erasmusdays.eu, kde nájdete všetky zaregistrované podujatia, ktoré môžete vyhľadávať podľa krajiny, typu podujatia a dňa, v ktorý sa konajú.
 4. Kliknite na tlačidlo „I organize“ a vyplňte všetky informácie o vašom podujatí.
 5. Následne počkajte na schválenie podujatia národnou agentúrou a potvrdzujúci mail.
 6. Ako podporu na propagovanie programu Erasmus+ dostanete od národnej agentúry všeobecnú prezentáciu o programe, plagát erasmusdays a info balíček s propagačnými materiálmi.
 7. Ľubovoľne používajte slovenskú verziu grafiky erasmusdays a hashtagy #erasmusdays, #erasmusdaysSK a #erasmusplusSK – dajte nám o sebe vedieť!
 8. ...a nakoniec, zorganizujte vaše podujatie a buďte aj vy súčasťou ErasmusDays!

AKO VYZERALI ERASMUSDAYS V ROKU 2018?

INŠPIRUJTE SA!

V roku 2018 sa do #ErasmusDays zapojilo 39 krajín s viac ako 1435 podujatiami rôznych typov. #ErasmusDays tak mali dosah na viac než 116 miliónov ľudí, vďaka propagácii v médiách a na sociálnych sieťach.


     Brožúra ErasmusDays Coverage and Impact ponúka prehľad zapojených krajín v roku 2018 a ich najzaujímavejších podujatí, ktoré môžete využiť pre vlastnú inšpiráciu. Taktiež ukazuje najvýznamnejšie príspevky v médiách, podporné listy Európskej komisie a parlamentu, novinové články či úspešné príspevky na sociálnych sieťach.
 
 
     EPALE- európska platforma pre vzdelávanie dospelých vydala prehľadnú brožúru najzaujímavejších podujatí, ktoré organizovali inštitúcie a organizácie aktivítvne v sektore vzdelávanie dospelých z rôznych krajín Európy.
 

GRAFICKÝ MATERIÁL NA STIAHNUTIE